dzisiaj jest: 26 kwietnia 2024 r.   ::    imieniny: Maria, Marcelina, Marzena

Konferencja prasowa w Starostwie Powiatowym w Tarnowie

W Starostwie Powiatowym w Tarnowie w piątek, 27 maja 20911 r. odbyła się konferencja prasowa wicestarosty Mirosława Banacha i członka zarządu Pawła Augustyna poświęcona m.in. planom inwestycyjnym, służbie zdrowia i zmianom w działaniu centrów powiadamiania ratunkowego.

Wicestarosta tarnowski Mirosław Banach przedstawił najbliższe plany inwestycyjne powiatu tarnowskiego w zakresie m.in. porządkowania gospodarki cieplnej. W tym tygodniu w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Radłowie przekazano teren, na którym prowadzona będzie inwestycja z tego zakresu.

Ze studni głębinowych na terenie parku ciepła woda za pomocą specjalnych pomp dostarczana będzie do obiektów szkolnych. Przy okazji zostaną one zmodernizowane – ocieplone będą ściany i wymieniona zostanie stolarka okienna. Inwestycja realizowana w Radłowie kosztować będzie 1.064.814,27 zł. W ramach „Uporządkowania gospodarki cieplnej z zastosowaniem źródeł odnawialnych w Powiecie Tarnowskim” prowadzone są też prace w Domu Wczasów Dziecięcych w Jodłówce Tuchowskiej oraz w DPS w Wietrzychowicach.

konf2

ZESPÓŁ SZKÓŁ PONADGIMNAZJALNYCH W RADŁOWIE

• W dniu 25 maja 2011 r. przekazano Wykonawcy plac budowy

• Wartość realizowanego projektu w ZSP w Radłowie wynosi 1.064.814,27 zł.

• Współfinansowanie: przez UE w ramach MRPO (udział środków UE – 85%, udział środków Powiatu Tarnowskiego – 15%)

Zakres zadania:

- wykonanie węzła cieplnego na bazie 2 pomp ciepła – z dolnym źródłem ciepła na studniach wierconych, wspomaganych kotłem gazowym w miejsce likwidowanej kotłowni węglowej;

- wymiana wewnętrznej instalacji wody zimnej i wymiana instalacji c.o.;

- częściowa termomodernizacja budynku polegająca na ociepleniu ścian wraz z częściową wymianą stolarki okiennej i drzwiowej.

DOM WCZASÓW DZIECIĘCYCH W JODŁOWCE TUCHOWSKIEJ

• W dniu 06.05.2011r. przekazano Wykonawcy plac budowy

• Nazwa projektu - inwestycji: „Uporządkowanie gospodarki cieplnej z zastosowaniem źródeł odnawialnych w Powiecie Tarnowskim”.

• Wartość realizowanego projektu w Domu Wczasów Dziecięcych w Jodłówce Tuchowskiej – II etap wynosi 375.047,77 zł.

• I etap obejmował budowę nowej kotłowni gazowej z kompletnym wyposażeniem technologicznym, wykonanie zewnętrznej instalacji c.o. doprowadzającej czynnik grzewczy oraz ciepłą wodę użytkową z kotłowni do poszczególnych pawilonów DWD oraz wymianę wewnętrznej instalacji c.o. w tych obiektach

• Współfinansowanie: przez UE w ramach MRPO (udział środków UE – 85%, udział środków własnych – 15%)

- ocieplenie ścian wraz z wymianą stolarki okiennej i drzwiowej,

- instalacja solarna,

- wymiana wewnętrznej instalacji wody zimnej i c.w.u.

- wymiana instalacji c.o.

DOM POMOCY SPOŁECZNEJ – WIETRZYCHOWICE

• W dniu 25.05.2011r. przekazano Wykonawcy plac budowy

• Wartość realizowanego projektu w Domu Pomocy Społecznej w Wietrzychowicach – II etap wynosi 700.002,76 zł.

• I etap obejmował roboty budowlane związane z wykonaniem węzła cieplnego (kotłowni) opartego na pompach ciepła Vatra wspomaganych kotłem gazowym oraz podłączeniem go do istniejącej instalacji c.o. i cw.u

- ocieplenie ścian wraz z wymianą stolarki okiennej i drzwiowej,

- instalacja solarna,

- wymiana wewnętrznej instalacji wody zimnej i c.w.u.,

- wymiana instalacji c.o.

konf3

Podczas spotkania z dziennikarzami wicestarosta Mirosław Banach poinformował również, że udało się uzgodnić warunki bezpłatnego przekazania działki pod remizą OSP w Zgłobicach przez spadkobierców rodziny Marszałkowiczów Powiatowi Tarnowskiemu. Pełnomocnik rodziny Anna Kobryń poinformowała także, że działka pod szkołą wydzierżawiona zostanie Gminie Tarnów, natomiast działka z boiskiem wydzierżawiona będzie klubowi LKS Zgłobice. - Starosta Tarnowski p. Mieczysław Kras i Wicestarosta  p. Mirosław Banach włożyli bardzo wiele pracy i czasu w to, aby udało się w krótkim czasie zakończyć negocjacje z wynikiem, który jest  dobry dla mieszkańców Zgłobic – można przeczytać w liście, który Anna Kobryń skierowała do mieszkańców Zgłobic.

Podczas konferencji Paweł Augustyn, etatowy członek Zarządu Powiatu Tarnowskiego przedstawił koncepcję strategii, która jest właśnie opracowywana.
- Chcemy, aby nowa strategia wyznaczała nowoczesne kierunki rozwoju całego subregionu tarnowskiego oraz uwzględniała obszary współpracy z Miastem Tarnowem, którego oddziaływanie na obszar powiatu jest bardzo duże. Podobne zapisy znajdą się również w dokumencie strategicznym Miasta Tarnowa, co będzie gwarancją ich realizacji przez oba samorządy – powiedział Paweł Augustyn. Dodał, że strategia powiatowa powinna być spójna z Krajową Strategią Rozwoju Regionalnego 2010 – 2020. - Dlatego zaproponowane przez nas obszary kluczowe wpisują się w triadę celów przyjętych przez rząd dla polityki regionalnej: konkurencyjność – spójność – sprawność – podkreślił Paweł Augustyn.

konf1