dzisiaj jest: 14 grudnia 2019 r.   ::    imieniny: Alfred, Izydor

100 rocznica odzyskania niepodleglosci baner

baner top pomoc osobom niepelnosprawnym

baner top unia europejska

baner top rzeczpospolita polska

baner top esop

Uniwersytet Nauczania Społecznego Jana Pawła II rozpoczyna działalność

rozmiar tekstu w artykule:

unsjpii mini20 grudnia 2017 roku Biskup Tarnowski Andrzej Jeż powołał Uniwersytet Nauczania Społecznego Jana Pawła II, który ma na celu upowszechnianie dorobku myśli i wskazań św. Jana Pawła II. Ten wielki Polak uczył nas, jak mamy korzystać z daru wolności, upominał się o godność człowieka i należne człowiekowi prawa.

Uniwersytet jest inicjatywą Akcji Katolickiej Diecezji Tarnowskiej, która wpisuje się w 100. rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę oraz 40. rocznicę wyboru na stolicę Piotrową Karola Wojtyły - krakowskiego kardynała, obecnie św. Jana Pawła II.

Jak tłumaczy Dyrektor Uniwersytetu - ks. dr Jan Bartoszek: - Rozwój i zwiększanie świadomości w kwestiach społecznych, kulturowych, politycznych i gospodarczych to płaszczyzny, które łączą ze sobą wiele instytucji świeckich i kościelnych. Jestem przekonany, że propozycja ta spotka się z przychylnością i zaowocuje podjęciem decyzji o uczestnictwie w zajęciach, które aż tak bardzo nie absorbują czasowo, ale dają właściwy ogląd społecznej rzeczywistości, który przyczyni się do skuteczniejszej służby drugiemu człowiekowi.

UNSJPII jest adresowany do wszystkich osób powyżej 18 roku życia, które chcą się rozwijać i żyć bardziej świadomie, zwłaszcza dla osób z Akcji Katolickiej, KSM-u, innych Ruchów i Stowarzyszeń Kościelnych, Nadzwyczajnych Szafarzy Komunii Świętej, Członków Parafialnych Rad Duszpasterskich oraz samorządowców i przedsiębiorców z terenu Diecezji Tarnowskiej.

Wykłady w ramach Uniwersytetu odbywać się będą w: Tarnowie, Nowym Sączu, Bochni, Mielcu oraz Krużlowej. Udział w zajęciach podstawowych jest darmowy. Wykłady będą się odbywać raz w miesiącu w poszczególnych miejscach w godzinach od 17.00 do 19.00. 

Harmonogram zajęć znajduje się na stronie internetowej Uniwersytetu - tutaj.

Tłumacz Google

Licznik Odwiedzin

Dzisiaj:40
Wczoraj:511
W tym tygodniu:3473
W tym miesiącu:7905
Ogółem:1193841

od dnia 6.11.2012 r.

centrum paderewskiego kasna dolna

soik nowy sacz

strefa przedsiebiorcy

dwdjt

zaloguj sięDMC Firewall is a Joomla Security extension!