dzisiaj jest: 4 czerwca 2020 r.   ::    imieniny: Helga, Karol, Franciszek

koronawirus nfz

baner top pomoc osobom niepelnosprawnym

covid 19 informacje z powiatu

tarcza antykryzysowa

baner top esop

Umowa podpisana

rozmiar tekstu w artykule:
 3 mln zł z Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego otrzyma powiat tarnowski na budowę hali sportowej przez Zespole Szkół Licealnych i Technicznych w Wojniczu. Zarząd Powiatu podpisał umowę na finansowanie inwestycji ze środków Unii Europejskiej z wicemarszałkiem małopolskim Romanem Ciepielą. Hala ma być gotowa do końca roku.
logoUE
Hala sportowa przy ZSLiT w Wojniczu to obiekt o wymiarach 36 na 19 metrów, z trybuną dla 200 widzów. Hala będzie posiadać nowoczesne zaplecze sanitarne i wysokiej jakości wyposażenie sportowe.  - Obiekt to jedna z najnowocześniejszych hal w regionie – wśród nowatorskich rozwiązań zastosowano m.in. ogrzewanie energią pochodzącą z kotłów na tzw. biomasę, w których spala się odpadki drewna – podkreśla wicestarosta tarnowski Mirosław Banach. Projekt hali - powstał już w 2004 r. - wzorowany jest na obiekcie w Żabnie, który funkcjonuje przy szkole prowadzonej przez powiat tarnowski. Pozwolenie na budowę hali w Wojniczu wydano natomiast w 2006 r.

Kiedy w lipcu ub.r. rozpoczynały się prace budowlane, w budżecie powiatu na inwestycję przeznaczono 2 mln zł. Koszt hali oszacowano w sumie na 5 mln. Zarząd powiatu liczył na dofinansowanie ze środków unijnych. - I faktycznie tak się stało – wniosek złożony do Małopolskiego Programu Operacyjnego został oceniony bardzo wysoko i otrzymaliśmy środki unijne w wysokości 3 mln zł – mówi starosta tarnowski Mieczysław Kras. Natomiast jak podkreśla wicemarszałek województwa Małopolskiego, władze powiatu podjęły bardzo odważną decyzję o rozpoczęciu budowy. – To także wpłynęło na wysoką ocenę złożonego wniosku – projekt był nie tylko przygotowany, ale na dodatek już w trakcie realizacji – podkreśla marszałek.
 Obecnie hala w Wojniczu ma już dach, pomimo zimy nadal na placu budowy prowadzone są prace. Obiekt ma być gotowy do końca 2009 r. Będzie służył nie tylko uczniom Zespołu Szkół Licealnych i Technicznych w Wojniczu, ale także mieszkańcom. Obiekt w Wojniczu jest szóstą halą sportową w powiecie tarnowskim. W pierwszych dwóch kadencjach istnienia samorządu (1999-2006) powstały cztery hale: w Ciężkowicach, Tuchowie, Zakliczynie i Żabnie. W 2008 r. roku oddano do użytku piątą – w Gromniku. Również w 2008 r. rozpoczęto prace budowlane przy siódmej hali przyszkolnej, tym razem przy placówce w Radłowie. Planowane ukończenie prac – koniec 2009 r.
 
 

Tłumacz Google

Licznik Odwiedzin

Dzisiaj:769
Wczoraj:1088
W tym tygodniu:4223
W tym miesiącu:4223
Ogółem:1317664

od dnia 6.11.2012 r.

centrum paderewskiego kasna dolna

toikiwop

strefa przedsiebiorcy

dwdjt

zaloguj sięDMC Firewall is developed by Dean Marshall Consultancy Ltd