dzisiaj jest: 24 września 2021 r.   ::    imieniny: Dora, Gerard, Teodor

koronawirus nfz

baner top pomoc osobom niepelnosprawnym

covid 19 informacje z powiatu

tarcza antykryzysowa

Monitoring Powodziowy Powiatu Tarnowskiego

Dyplom i nagroda dla młodej zawodniczki we wspinaczce sportowej

rozmiar tekstu w artykule:

Wspólne zdjęcie podczas wręczania nagrody dla Darii Nawój

Starosta tarnowski Roman Łucarz  docenił i nagrodził młodą zawodniczkę z powiatu tarnowskiego Darię Nawój, która święciła triumfy na zawodach i turniejach, w tym m in. podczas mistrzostw Polski.

 

Daria Nawój pomimo młodego wieku ma już spore doświadczenie w rywalizacji międzynarodowej, a także coraz śmielej radzi sobie w startach seniorskich na arenie krajowej. Daria jest zawodniczką wszechstronną, startującą we wszystkich konkurencjach wspinaczki sportowej, w tym tej najważniejszej – trójboju olimpijskim. Wśród największych sukcesów zawodniczki należy wymienić trzynaste miejsce w Mistrzostwach Świata juniorów młodszych w trójboju olimpijskim (Arco, Włochy, 2019), czy piąte miejsce w Mistrzostwach Polski seniorek.

Jej ostatnim wielkim sukcesem jest wywalczenie trzeciego miejsca w Mistrzostwach Polski seniorek w boulderingu, Lublin,2021 r.
Daria na co dzień trenuje w tarnowskim klubie Sportiva pod okiem mistrzyni wspinaczki Edyty Ropek i doświadczonego trenera Arkadiusza Kamińskiego.

Starosta tarnowski Roman Łucarz wręcza nagrodę Darii Nawój

Jesteś mieszkanką naszego powiatu, z której jesteśmy dumni – mówił podczas wręczania nagrody, starosta.

- Mam nadzieję, że przykład Twoich sukcesów posłuży młodszym koleżankom i kolegom i zmotywuje ich do podobnych osiągnięć - powiat tarnowski słynie z bardzo uzdolnionych młodych sportowców, dlatego wspieramy takie perełki, które znajdują się na naszym terenie, dodał starosta Łucarz.

Starosta w dowód uznania i podziękowania za promowanie powiatu i ziemi tarnowskiej przekazał Darii Nawój dyplom gratulacyjny oraz nagrodę pieniężną w wysokości 2 tys złotych.

Na zdięciu starosta roman Lucarz, Radny Powiatu Tarnowskiego Dawid Kurzawski i Daria Nawój

Podczas spotkania z zawodniczką w starostwie obecni byli także Radny Powiatu Tarnowskiego reprezentujący gminę Żabno Dawid Kurzawski oraz mama Darii, Pani Barbara.

Na wspólnym zdjęciu obok starosty i radnego Daria oraz jej mama Barbara

Tłumacz Google

Licznik Odwiedzin

Dzisiaj:28
Wczoraj:788
W tym tygodniu:3668
W tym miesiącu:17301
Ogółem:1917060

od dnia 6.11.2012 r.

centrum paderewskiego kasna dolna

toikiwop

strefa przedsiebiorcy

dwdjt

zaloguj sięDMC Firewall is a Joomla Security extension!