dzisiaj jest: 4 sierpnia 2021 r.   ::    imieniny: Dominika, Jan, Protazy

koronawirus nfz

baner top pomoc osobom niepelnosprawnym

covid 19 informacje z powiatu

tarcza antykryzysowa

Monitoring Powodziowy Powiatu Tarnowskiego

Obchody Dnia Rodzicielstwa Zastępczego

rozmiar tekstu w artykule:

Grafika animacyjna przedstawiająca szczęśliwą rodzinę - miniaturaDnia 12 czerwca 2021 r. w Pleśnej odbyły się obchody Dnia Rodzicielstwa Zastępczego. Uroczystość miała miejsce na terenie obiektu sportowego "Orlik". Gospodarzem tegorocznego święta po raz kolejny była gmina Pleśna. 

 

Na 30 maja przypada święto wszystkich rodzin zastępczych, jednak powiat tarnowski zadecydował, że cały czerwiec zostanie poświęcony najmłodszym mieszkańcom. Na terenie gminy Pleśna zorganizowano piknik, a do udziału zaproszono ponad 80 rodzin, które podjęły trud wychowywania dzieci, dla których pierwsze lata życia nie były najłatwiejsze. Rodzicom dziękowano za trud, troskę i poświęcenie, a wszystkie przygotowane atrakcje miały sprawić maluchom jak najwięcej frajdy.

Organizatorem tego dnia było Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Tarnowie na czele z Dyrektor Anną Górską oraz Stowarzyszeniem Przyjazna Rodzina. W wydarzeniu uczestniczyli zaproszeni goście: Poseł Anna Pieczarka, Starosta Tarnowski Roman Łucarz, Wicestarosta Jacka Hudyma, Radna Powiatu Irena Kusion, Wójt Gminy Pleśna Józef Knapik, Przewodniczący Rady Gminy Pleśna Janusz Jarząb, Dyrektorzy DPS-ów, placówek opiekuńczo - wychowawczych i Dyrektor Szkoły Podstawowej w Pleśnej Agnieszkę Stasik.

Wydarzenie to miało charakter sportowy, odbył się mecz piłki nożnej oraz wiele konkursów i zabaw prowadzonych przez animatorów. Wydarzenie to umiliły nam atrakcje takie jak : dmuchańce, kula zorbingowa, fotobudka, pokaz motocykli oraz możliwość przejażdżki, pokaz zapasów oraz zumba. Podczas pikniku nie zabrakło elementów edukacyjnych. Policjanci przeprowadzili szkolenie dotyczące bezpieczeństwa podczas wakacji a Ratownicy Medyczni uczyli dzieci jak przeprowadzić pierwszą pomoc.

Dyrektor PCPR Anna Górska zachęcała do udziału w pikniku - Na spotkanie z okazji Dnia Rodzicielstwa Zastępczego zaprosiliśmy wszystkie rodziny zastępcze z terenu powiatu tarnowskiego. Czekają liczne atrakcje, między innymi jest Klub Wataha z motorami, gdzie dzieci będą mogły skorzystać z przejażdżki, jest policja ze swoimi samochodami, są liczne konkursy, zabawy, są dmuchane zamki. Czeka nas też główna atrakcja - mecz piłki nożnej - klub sportowy kontra dzieci z pieczy zastępczej - mówiła dyrektor.

Starosta Tarnowski Roman Łucarz podkreślał, że opieka powiatu nad rodzinami jest bardzo szeroka, jeśli chodzi o troskę o rodziny. - Nie wszystkie rodziny biologiczne są szczęśliwe, w niektórych dzieci przeżywają prawdziwą gehennę. My jako powiat bardzo się staramy, aby te dzieci nie szły do domów Dziecka, żeby zostały w rodzinach zastępczych, a takich mamy w powiecie aż 85, a w nich 130 dzieci. - Taka liczba rodzin zastępczych to powód do dumy. Choć potrzeb nadal jest sporo, dzięki działaniu Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie, coraz więcej dzieci znajduje kochający dom - mówił starosta.

- Bardzo się cieszę, że Pani Dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie zdecydowała się, że to wydarzenie będzie organizowane właśnie u nas. Cieszę się, że pogoda dopisuje, że jest bardzo dużo rodzin z dziećmi, które się tutaj fantastycznie bawią, które mogą spędzić czas, które się integrują i tak naprawdę poznają. Efektem pracy Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie jest to, że dzieciaki mają dom i to jest wielka wartość. Dzisiaj to chcemy tylko pokazać zaproszonym gościom, wszystkim, którzy się tutaj zgromadzili - oznajmił Wójt Gminy Pleśna Józef Knapik.

Zdjęcie zaproszonych gości, pozujących na tle boiska, z tyło dumchańce

Grupa dzieci i ratownicy medyczni, demonstrujący, jak udzielać pierwszej pomocy

Ratownicy medyczni przemawiający do grupy siedzących na boisku dzieci

Klaun rozdający dzieciom cukierki

Zajęcia plastyczno-artystyczne przy stoliku

Grill z kiełbaskami

Szereg motocyklistów na motorach

Pokaz tańca zumby

Koło Gospodyń Wiejskich Zdrochcanie pozuje do zdjęcia grupowego

Zabawa w pianie przy wozie strażackim

 

Zabawy przy dmuchańcach, na zdjęciu grupa dzieci trzyma rozłożony materiał z piłeczkami na środku

Dzieci pozują do zdjęcia na motocyklu

Pokaz zapasów - dwie osoby walczą na macie

Zdj. PCPR w Tarnowie

Tłumacz Google

Licznik Odwiedzin

Dzisiaj:18
Wczoraj:904
W tym tygodniu:1863
W tym miesiącu:2393
Ogółem:1875676

od dnia 6.11.2012 r.

centrum paderewskiego kasna dolna

toikiwop

strefa przedsiebiorcy

dwdjt

zaloguj sięOur website is protected by DMC Firewall!