dzisiaj jest: 16 czerwca 2021 r.   ::    imieniny: Alina, Aneta, Justyna

koronawirus nfz

baner top pomoc osobom niepelnosprawnym

covid 19 informacje z powiatu

tarcza antykryzysowa

baner top lsop

Seniorze, sprawdź rachmistrza

rozmiar tekstu w artykule:

Logo Głównego Urzędu StatystycznegoW ramach ogólnopolskich kampanii społeczno-edukacyjnych Solidarni z Seniorami – Razem Damy Radę!, Stop Manipulacji – Nie daj się oszukać i akcji Stop Korona-Oszustwom, Stowarzyszenie MANKO – Głos Seniora rozpoczyna nową akcję edukacyjną pt. „Seniorze, sprawdź Rachmistrza!”.

 

Celem akcji jest zwiększenie świadomości i edukacja w zakresie weryfikacji autentyczności rachmistrzów spisowych w trakcie trwania Narodowego Spisu Powszechnego Ludności i Mieszkań 2021, organizowanego przez Główny Urząd Statystyczny.

Najbezpieczniejszą i najbardziej rekomendowaną metodą jest samospis internetowy przez formularz wyłącznie na stronie internetowej Głównego Urzędu Statystycznego - link tutaj. Osoby, które mają problem z dokonaniem samospisu internetowego, powinny zasięgnąć pomocy u członków rodziny (np. dzieci czy wnuków) lub sąsiadów.

Osoby, które nie mają dostępu do Internetu, mogą spisać się przez telefon, dzwoniąc na infolinię spisową pod numer telefonu: 222799999. Infolinia czynna jest od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00-18:00. Jest to opcja bezpieczna, zwłaszcza z punktu widzenia osób starszych, gdyż wtedy sami inicjują kontakt i nie muszą obawiać się, czy zgłaszająca się do nich osoba jest prawdziwym rachmistrzem spisowym. Przed podaniem danych, każdego rachmistrza należy zweryfikować samodzielnie poprzez zakładkę „Sprawdź rachmistrza” na stronie spisu lub dzwoniąc na infolinię spisową pod numerem 222799999. 
Dołącz do akcji Głosu Seniora i nie daj się oszukać!

Plakat kampanii Sprawdź rachmistrza, przestawiający starszego pana z telefonem przy uchu

Seniorze, sprawdź Rachmistrza! – obejrzyj najnowszy film w Głos Seniora TV na youbube.

Na stronie Głównego Urzędu Statystycznego również można zapoznać się z informacją - Pomóż seniorowi spisać się bezpiecznie.

Plakat opisujący 10 porad spisowych dla seniorów - w lewym górnym rogu starszy uśmiechnięty pan z założonymi rękami

 

 

 

Tłumacz Google

Licznik Odwiedzin

Dzisiaj:598
Wczoraj:841
W tym tygodniu:2360
W tym miesiącu:10061
Ogółem:1840701

od dnia 6.11.2012 r.

centrum paderewskiego kasna dolna

toikiwop

strefa przedsiebiorcy

dwdjt

zaloguj sięDMC Firewall is developed by Dean Marshall Consultancy Ltd