dzisiaj jest: 15 maja 2021 r.   ::    imieniny: Zofia, Jan, Izydor

koronawirus nfz

baner top pomoc osobom niepelnosprawnym

covid 19 informacje z powiatu

tarcza antykryzysowa

baner top lsop

Wdzięczna pamięć i modlitwa w 11. rocznicę katastrofy

rozmiar tekstu w artykule:

smolensk miniLecieli samolotem, by uczcić bestialsko zamordowaną w Katyniu elitę patriotyczną Polski pierwszej połowy XX wieku. Lecieli wraz z Prezydentem Lechem Kaczyńskim, który w katyńskim lesie, w 70 rocznicę tej niebywałej zbrodni, miał wygłosić m.in. takie słowa: „Katyń i kłamstwo katyńskie stały się bolesną raną polskiej historii, ale także na długie dziesięciolecia zatruły relacje między Polakami i Rosjanami. Nie da się budować trwałych relacji na kłamstwie. Kłamstwo dzieli ludzi i narody. Przynosi nienawiść i zło. Dlatego potrzeba nam prawdy”.

 

smolensk pamiec 1

W 11. rocznicę katastrofy smoleńskiej Starosta Tarnowski Roman Łucarz i Wicestarosta Jacek Hydyma wraz z Posłem na Sejm RP Anną Pieczarką oraz samorządowcami Ziemi Tarnowskiej oddali hołd 96 osobom, które zginęły w drodze na uroczystości w Katyniu. Kwiaty złożone zostały przed tablicą upamiętniającą uczestników tragicznego lotu znajdującą się na Placu Ofiar Katynia w Tarnowie, a także przed tablicą przy Sanktuarium Matki Bożej Tuchowskiej, poświęconą pamięci Lecha i Marii Kaczyńskich oraz osób związanych z naszym regionem, które w momencie katastrofy były w prezydenckim samolocie.

smolensk pamiec tuchow 1

- Jedenaście lat temu w złowrogim smoleńskim lesie, we mgle, niedaleko Katynia, zginęła współczesna elita patriotyczna naszego narodu, początku XXI wieku. W katastrofie Tupolewa zginęli przedstawiciele różnych opcji politycznych, różnych zawodów, a także kapłani różnych wyznań. Zginęli, bo chcieli godnie uczcić tych, których tam właśnie zamordowano w czasie II wojny światowej. Łączyło ich jedno: miłość do naszej Ojczyzny! Jesteśmy im wszystkim winni wdzięczną pamięć i modlitwę – przypomina starosta Roman Łucarz.

smolensk pamiec tuchow 6

Fot.Paweł Topolski

Nade wszystko mamy jednak prawo domagać się prawdy. Bo kłamstwo dzieli ludzi i narody. Przynosi nienawiść i złość. Dlaczego potrzeba nam prawdy.

Tłumacz Google

Licznik Odwiedzin

Dzisiaj:226
Wczoraj:951
W tym tygodniu:5157
W tym miesiącu:11289
Ogółem:1818160

od dnia 6.11.2012 r.

centrum paderewskiego kasna dolna

toikiwop

strefa przedsiebiorcy

dwdjt

zaloguj sięOur website is protected by DMC Firewall!