dzisiaj jest: 25 września 2020 r.   ::    imieniny: Aurelia, Władysław, Kamil

koronawirus nfz

baner top pomoc osobom niepelnosprawnym

covid 19 informacje z powiatu

tarcza antykryzysowa

baner top esop

Premier dofinansował remont mostu w Ostrowie

rozmiar tekstu w artykule:

konf 9 miniPowiat tarnowski otrzymał 4 mln zł z rezerwy ogólnej budżetu państwa na pierwszy etap remontu mostu nad Dunajcem w Ostrowie. Symboliczny czek, gwarantujący przyznanie dofinansowania, w imieniu premiera Mateusza Morawieckiego przekazała na ręce władz powiatu poseł na Sejm RP Anna Pieczarka.

 

Podczas briefingu prasowego wicestarosta tarnowski Jacek Hudyma poinformował, że ogłoszony został już przetarg na pierwszy etap remontu zamkniętej jesienią ub. roku przeprawy w Ostrowie. Obejmie on rozbiórkę starej konstrukcji, wzmocnienie podpór oraz przełożenie kanalizacji i światłowodu. Otwarcie ofert nastąpi 20 sierpnia
-Te dni są przełomowe dla realizacji tego niełatwego projektu jakim jest wyremontowanie i ponowne uruchomienie mostu w Ostrowie – powiedział Jacek Hudyma. – Nie tylko otrzymaliśmy dofinansowanie z budżetu państwa na pierwszy etap prac i ogłosiliśmy przetarg, ale także złożyliśmy dokumenty do wojewody o pieniądze z Funduszu Dróg Samorządowych na roboty zaplanowane w przyszłym roku. Staramy się o maksymalne dofinansowanie. Chodzi o kwotę około 30 milionów złotych. Mamy również wszystkie zgody i uzgodnienia, aby mogła ruszyć ta inwestycja.

konf 9

Wicestarosta podziękował pani poseł Annie Pieczarce, która mocno zabiegała w Warszawie o wsparcie finansowe dla powiatowej inwestycji oraz za to samo wiceminister zdrowia Józefie Szczurek-Żelazko- Premier Mateusz Morawiecki osobiście zainteresował się tą sprawą. Zależy mu na jak najszybszym uruchomieniu tego mostu. Te 4 mln zł to kwota na dziś. W przyszłym roku możliwe jest kolejne dofinansowanie, aby inwestycja została domknięta i w drugiej połowie 2021 roku można było korzystać z przeprawy w  Ostrowie – zapewniła poseł Anna Pieczarka.

konf 8

Władze powiatu tarnowskiego prowadzą jeszcze rozmowy z województwem małopolskim odnośnie wsparcia finansowego pierwszego etapu remontu mostu w Ostrowie. W grę wchodzi kwota miliona złotych. Liczą na włączenie się gminnych samorządów zainteresowanych jak najszybszym przywróceniem ruchu w tym miejscu.

konf 6

Warto dodać, że w budżecie powiatu tarnowskiego zagwarantowane są pieniądze na wkład własny do pierwszego etapu tego przedsięwzięcia, który zrealizowany zostanie w tym roku.

Tłumacz Google

Licznik Odwiedzin

Dzisiaj:1752
Wczoraj:1870
W tym tygodniu:8349
W tym miesiącu:35390
Ogółem:1489115

od dnia 6.11.2012 r.

centrum paderewskiego kasna dolna

toikiwop

strefa przedsiebiorcy

dwdjt

zaloguj sięDMC Firewall is a Joomla Security extension!