dzisiaj jest: 20 września 2020 r.   ::    imieniny: Renata, Filipina, Eustachy

koronawirus nfz

baner top pomoc osobom niepelnosprawnym

covid 19 informacje z powiatu

tarcza antykryzysowa

baner top esop

Dwujęzyczne wakacje w małopolskich przedszkolach

rozmiar tekstu w artykule:

dwuj dzieci  malop

W przedszkolach na terenie województwa małopolskiego realizowany będzie Międzynarodowy Program Powszechnej Dwujęzyczności „Dwujęzyczne Dzieci / Bilingual Future”. Organizatorem projektu jest Samorząd Małopolski we współpracy z Bibliotekami Pedagogicznymi w Krakowie, Tarnowie i Nowym Sączu.

 

Program Powszechnej Dwujęzyczności ma na celu wprowadzenie dziecka w świat języka angielskiego równolegle do języka polskiego tak, aby angielski nigdy nie stał się dla niego językiem obcym.
W Małopolsce społeczna akcja edukacyjna „Dwujęzyczne wakacje małopolskich przedszkolaków” realizowana jest pod Honorowym Patronatem Pani Marszałek Marty Malec-Lech z Zarządu Województwa w ramach projektu #malopolskiedwujęzyczne oraz Międzynarodowego Programu Powszechnej Dwujęzyczności „Dwujęzyczne dzieci / Bilingual Future”.

dwujezyczne wakacje dzieci

Dzieci w wieku przedszkolnym, które z uwagi na pandemię koronawirusa ostatnie miesiące spędziły w domu, na pewno o wiele chętniej w te wakacje spotkają się z koleżankami i kolegami w placówkach pełniących dyżury opiekuńcze. Właśnie dla nich, a także dla ich wychowawców i rodziców lub opiekunów przygotowane zostały bezpłatne dostępy do portalu Bilingual Future (www.bilingualfuture.com), dzięki którym - wraz z sympatycznymi żuczkami Baby Beetles – wejdą wspólnie w naturalny sposób w świat języka angielskiego.
- Zawarte w scenariuszach na każdy dzień filmy, piosenki, aktywności ruchowe i plastyczne zapewniają wspaniałą, kontekstową zabawę z językiem angielskim i tym samym umożliwiają autentyczne wychowywanie w dwujęzyczności. A proces ten, co warto podkreślić, przynosi dzieciom nie tylko umiejętności językowe, lecz także szereg innych korzyści, bardzo istotnych dla ich wszechstronnego rozwoju i zwiększania szans pełnej realizacji w dorosłym życiu
- mówi Marta Malec-Lech z Zarządu Województwa.
W celu otrzymania dostępu do platformy Programu dyrektorzy placówek proszeni są o jak najszybsze zgłaszanie osobiście, mailowo lub telefonicznie do wojewódzkich bibliotek pedagogicznych – najbliższych swojej siedzibie – w Krakowie, Tarnowie i Nowym Sączu.
Zgłoszenia przyjmowane są do końca lipca lub do wyczerpania limitu.

Tłumacz Google

Licznik Odwiedzin

Dzisiaj:574
Wczoraj:983
W tym tygodniu:8882
W tym miesiącu:26651
Ogółem:1480376

od dnia 6.11.2012 r.

centrum paderewskiego kasna dolna

toikiwop

strefa przedsiebiorcy

dwdjt

zaloguj sięDMC Firewall is a Joomla Security extension!