dzisiaj jest: 21 czerwca 2021 r.   ::    imieniny: Alicja, Marta, Alojz

koronawirus nfz

baner top pomoc osobom niepelnosprawnym

covid 19 informacje z powiatu

tarcza antykryzysowa

baner top lsop

Będzie tymczasowy most w Ostrowie

rozmiar tekstu w artykule:

konf most ostrow miniRekonesans w sprawie możliwości budowy tymczasowej przeprawy mostowej w Ostrowie, który odbył się w dniu dzisiejszym, z udziałem między innymi specjalistów z 3. Batalionu Inżynieryjnego z Niska, potwierdził, iż powstanie takiej przeprawy jest możliwe.


Starosta Tarnowski Roman Łucarz przewiduje, iż przeprawa powstanie pomiędzy miesiącami lipcem a listopadem przyszłego roku. - Ta tak zwana potocznie przeprawa tymczasowa to de facto obiekt, który rządzi się takimi samymi prawami, jak każdy most i jego instalacja wymaga wszelkich niezbędnych w takich przypadkach pozwoleń - mówi Starosta Tarnowski.

Celem rekonesansu było uzgodnienie wymagań realizacji inwestycji powstania mostu tymczasowego w Ostrowie z przedstawicielami Wojska Polskiego. Koszt tego przedsięwzięcia wciąż nie jest możliwy do sprecyzowania. - Mówimy na razie o kosztach od miliona do pięciu milionów złotych - tłumaczy Roman Łucarz.

Most tymczasowy, który stanie w Ostrowie to wojskowy most składany typu dms-65. Umożliwi on ruch pieszych i samochodów do 3,5 tony.

W rekonesansie wzięli udział żołnierze 3. Batalionu Inżynieryjnego z Niska, a także: przedstawiciele Państwowego Gospodarstwa Wodnego „Wody Polskie”, Agencji Rezerw Materiałowych, Tarnowskich Wodociągów, Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska, Wojskowej Komendy Uzupełnień w Tarnowie, Powiatowego Inspektoratu Nadzoru Budowlanego w Tarnowie, Powiatowego Zarządu Dróg w Tarnowie, jak również Starostwa Powiatowego w Tarnowie, Gminy Miasta Tarnowa, Gminy Wierzchosławice i Gminy Radłów. 

Tłumacz Google

Licznik Odwiedzin

Dzisiaj:92
Wczoraj:454
W tym tygodniu:92
W tym miesiącu:12614
Ogółem:1843254

od dnia 6.11.2012 r.

centrum paderewskiego kasna dolna

toikiwop

strefa przedsiebiorcy

dwdjt

zaloguj sięDMC Firewall is a Joomla Security extension!