dzisiaj jest: 4 sierpnia 2021 r.   ::    imieniny: Dominika, Jan, Protazy

100 rocznica odzyskania niepodleglosci baner

Monitoring Powodziowy Powiatu Tarnowskiego

Wicepremier Beata Szydło uświetni Powiatowe Obchody Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych w Koszycach Wielkich

wyk 2018 kon pras miniW najbliższą sobotę w Koszycach Wielkich odbędą się powiatowe obchody Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych, w których weźmie udział Wicepremier Beata Szydło. O uroczystościach - na konferencji prasowej w Starostwie Powiatowym w Tarnowie - mówili ich organizatorzy: Starosta Tarnowski Roman Łucarz, Wójt Gminy Tarnów Grzegorz Kozioł oraz Dyrektor Centrum Kultury i Bibliotek Gminy Tarnów Anna Pieczarka.

- W sposób szczególny w tym roku chcemy uczcić ten dzień. Stąd w uroczystościach weźmie udział Wiceprezes Rady Ministrów Pani Beata Szydło, która potwierdziła już swoją obecność na naszych powiatowych obchodach w Koszycach Wielkich - tłumaczy Starosta Tarnowski Roman Łucarz.

wyk 2018 kon pras 1
- Chcemy historię Żołnierzy Wyklętych na nowo opowiedzieć i odtworzyć, zgodnie z prawdą historyczną. Ważne jest, aby ten przekaz trafił do młodego pokolenia, które winno znać te niezwykle istotne epizody naszej narodowej historii - podkreśla Grzegorz Kozioł, Wójt Gminy Tarnów.

wyk 2018 kon pras 2
- W programie uroczystości znajdzie się także wykład dr. hab. Filipa Musiała, Dyrektora Oddziału IPN w Krakowie, dzięki któremu zostaniemy wprowadzeni w wątki historyczne. Część koncertową Muzycznie Szlakiem Niepodległości Polski” wypełnią muzycy z repertuarem znanych pieśni patriotycznych, w nowoczesnych aranżacjach. Zaś gwiazdą wieczoru będzie tarnowski chór Puellae Orantes - mówi Anna Pieczarka, Dyrektor Centrum Kultury i Bibliotek Gminy Tarnów. - Gościnność Gminy Tarnów to także poczęstunek, na który złoży się dla wszystkich Państwa – gulasz węgierski i staropolski bigos - dodaje Anna Pieczarka.

wyk 2018 kon pras 3
Powiatowe Obchody Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych w Koszycach Wielkich rozpoczną się 3 marca o godzinie 17.00 w tamtejszej hali widowiskowo-sportowej. Zaplanowane jest wystąpienie Wiceprezesa Rady Ministrów Beaty Szydło oraz inne wystąpienia okolicznościowe. Wykład „Żołnierze Wolnej Polski” wygłosi dr hab. Filip Musiał, dyrektor Oddziału IPN w Krakowie. W koncercie galowym „Muzycznie Szlakiem Niepodległej Polski” wystąpią: soliści Wojciech Jackowiec i Eliza Gąsiorowska, Zespół Cantus z Zakliczyna oraz Chór Puellae Orantes.

wyk 2018 kon pras 4
W sobotę, 3 marca we wszystkich stolicach gmin w Powiecie Tarnowskim oraz miejscowościach Gminy Tarnów podstawione zostaną bezpłatne autobusy do Koszyc Wielkich. Zapewniony jest też bezpłatny powrót.

Pełny rozkład jazdy autobusów na ww. uroczystości dostępny jest - tutaj.