dzisiaj jest: 5 lipca 2015 r.   ::    imieniny obchodzą: Karolina, Antoni, Filomena
 • Konferencja na podsumowanie największego projektu edukacyjnego w historii powiatu

  Konferencja na podsumowanie największego projektu edukacyjnego w historii powiatu

 • Jeszcze o sukcesach naszych uczniów

  Jeszcze o sukcesach naszych uczniów

 • O znaczeniu hipoterapii w pracy z osobami z niepełnosprawnością intelektualną

  O znaczeniu hipoterapii w pracy z osobami z niepełnosprawnością intelektualną

 • Parking Starostwa otwarty i bezpłatny w weekendy

  Parking Starostwa otwarty i bezpłatny w weekendy

 • Międzynarodowe Warsztaty Pianistyczne w domu Mistrza Paderewskiego

  Międzynarodowe Warsztaty Pianistyczne w domu Mistrza PaderewskiegoKonferencja na podsumowanie największego projektu edukacyjnego w historii powiatu

Konferencja na podsumowanie największego projektu edukacyjnego w historii powiatu Kończy się realizacja projektu edukacyjnego „Bezpośrednie wspomaganie szkół poprzez kompleksowe doskonalenie nauczycieli - drogą do sukcesu edukacyjnego uczniów Powiatu Tarnowskiego”. W związku z tym 8 lipca 2015 roku w sali konferencyjnej Delegatury Urzędu Wojewódzkiego w Tarnowie odbędzie się konferencja podsumowująca to przedsięwzięcie. Początek konferencji zaplanowany został na godzinę 9.30. Czytaj więcej...


Jeszcze o sukcesach naszych uczniów

Jeszcze o sukcesach naszych uczniów Miniony rok szkolny obfitował w liczne sukcesy uczniów szkół ponadgimnazjalnych Powiatu Tarnowskiego w konkursach i olimpiadach przedmiotowych na szczeblach wojewódzkim i ogólnopolskim. Czytaj więcej...


O znaczeniu hipoterapii w pracy z osobami z niepełnosprawnością intelektualną

O znaczeniu hipoterapii w pracy z osobami z niepełnosprawnością intelektualną W Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Zbylitowskiej Górze odbyła się Ogólnopolska Konferencja Hipoterapeutyczna „Dni Hipoterapii 2015”, z udziałem specjalistów w dziedzinie hipoterapii, pedagogiki, rehabilitacji, psychiatrii i psychologii, którzy dzielili się z uczestnikami swoją wiedzą i doświadczeniem. Czytaj więcej...


Parking Starostwa otwarty i bezpłatny w weekendy

Parking Starostwa otwarty i bezpłatny w weekendy W soboty i niedziele można bezpłatnie skorzystać z parkingu Starostwa Powiatowego w Tarnowie. Miejsca parkingowe przy urzędzie są dostępne dla wszystkich samochodów osobowych do dwóch ton. Czytaj więcej...


Międzynarodowe Warsztaty Pianistyczne w domu Mistrza Paderewskiego

Międzynarodowe Warsztaty Pianistyczne w domu Mistrza Paderewskiego Centrum Paderewskiego w Kąśnej Dolnej - instytucja, która od wielu lat intensywnie działa na polu edukacji szczególnie uzdolnionej młodzieży, po raz kolejny weźmie pod swoje skrzydła młodych artystów podczas rozpoczynających się 27 czerwca Międzynarodowych Warsztatów Pianistycznych Paso Robles - Chmielnik - Kąśna Dolna 2015. Czytaj więcej...
Previous
Next

Artykuły

Patriotycznie na Jamnej

rozmiar tekstu w artykule:

boj jamna 2013 miniW niedzielę na Jamnej miały miejsce obchody 69. rocznicy boju pod Jamną Batalionu „Barbara” 16. Pułku Piechoty Armii Krajowej. Organizatorami uroczystości byli: Starosta Tarnowski Roman Łucarz, Burmistrz Zakliczyna Jerzy Soska, Światowy Związek Żołnierzy Armii Krajowej Koło Tarnów, Komenda Hufca ZHP im. Gen. J. Bema oraz Dom św. Jacka. W ten sposób upamiętniony został największy bój partyzancki z okresu II wojny światowej na ziemi tarnowskiej.

Pierwsza część ceremonii odbyła się przy pomniku upamiętniającym poległych partyzantów i mieszkańców wsi Jamna. Przemawiali w niej między innymi Starosta Tarnowski Roman Łucarz, Wicewojewoda Małopolski Andrzej Harężlak oraz uczestnik jamneńskiego boju - płk. Jerzy Pertkiewicz.

boj jamna 2013 1
Przemawiając Starosta Tarnowski zauważył, iż celem organizacji tych uroczystości jest oddanie hołdu partyzantom, żołnierzom Batalionu „Barbara” 16. Pułku Piechoty AK oraz mieszkańcom miejscowości Jamna, ofiarom pacyfikacji, przeprowadzonej przez oddziały niemieckie 25 i 26 września 1944 roku. - Czynimy to w poczuciu patriotycznego obowiązku, zdając sobie sprawę, iż ta ofiara, złożona z życia walczących o niepodległy byt narodowy żołnierzy Armii Krajowej oraz mieszkańców, wśród nich niewinnych dzieci, nie może zostać zapomniana. To od nas zależy czy zostanie ona zmarnowana, czy też stanie się zaczynem nowej nadziei, na której będziemy budować lepszą przyszłość naszej małej i dużej ojczyzny - podkreślił Starosta.

boj jamna 2013 2
W dalszej części obchodów poszczególne delegacje złożyły symboliczne wieńce i wiązanki kwiatów przy pomniku. Natomiast o godz. 11.00 rozpoczęła się Msza św. w Dolinie Męczeństwa, w intencji poległych i zamordowanych mieszkańców Jamnej. Uroczystość zakończyło tzw. spotkanie pokoleń, podczas którego ich uczestnicy mogli między innymi posilić się żołnierską grochówką i wziąć udział w atrakcjach festynu przygotowanego przez Ojców Dominikanów z Jamnej.

Tłumacz Google

Licznik Odwiedzin

Dzisiaj:1
Wczoraj:162
W tym tygodniu:2413
W tym miesiącu:1379
Ogółem:418999

od dnia 6.11.2012 r.

zaloguj sięDMC Firewall is developed by Dean Marshall Consultancy Ltd