- Dnia 17 lutego zawarta została umowa pomiędzy gminą Zakliczyn a firmą Neobud z Rożnowa w sprawie budowy wielorodzinnego budynku mieszkalnego w Lusławicach – poinformował na konferencji prasowej w zakliczyńskim Ratuszu burmistrz Miasta i Gminy Zakliczyn Dawid Chrobak. Za kwotę przeszło 6,8 mln zł w ciągu niespełna 18 miesięcy „pod klucz” oddanych ma zostać 40 mieszkań. Dofinansowanie z Rządowego Programu Inwestycji Lokalnych wyniesie 95 procent.
Czytaj więcej...
Z okazji obchodów 175. rocznicy rzezi galicyjskiej, jednego z najdramatyczniejszych wydarzeń w historii lokalnej i dziejach Polski, odbyło się spotkanie modlitewne przy Mogile Ofiar Rabacji na Starym Cmentarzu w Tarnowie. Uczestniczyli w nim samorządowcy z powiatu tarnowskiego, w tym starosta Roman Łucarz.
Czytaj więcej...
Z inicjatywy Zarządu Województwa Małopolskiego, Małopolskie Centrum Przedsiębiorczości przy udziale Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Krakowie opracowało „Vademecum na czas pandemii - dla przedsiębiorców i pracowników małopolskich firm, znajdujących się w trudnej sytuacji ekonomicznej - w związku z COVID-19”.
Czytaj więcej...
Do Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa dotarły informacje o anonimowej osobie, która podając się za pracownika firmy współpracującej z ARiMR, oferuje "pomoc" przy obsłudze wniosku o przyznanie dofinansowania. Ma ona polegać na tym, że jeśli rolnik zapłaci kurierowi 350 zł, to pracownik Agencji sam zadzwoni do wnioskodawcy i zajmie się obsługą jego wniosku. W związku z tym, ARiMR ostrzega rolników i przedsiębiorców, którzy mogą otrzymać taką lub podobną propozycję - nie dajcie się nabrać, nie traćcie pieniędzy.
Czytaj więcej...
Cztery instytucje, które zasięgiem swojego działania obejmują również powiat tarnowski - Centrum Sztuki Mościce, Muzeum Okręgowe w Tarnowie, Biblioteka Pedagogiczna oraz Małopolskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli - ośrodek w Tarnowie, podpisały porozumienie o współpracy. Jego celem jest połączenie sił i środków, aby wspólnie pielęgnować, rozwijać i promować kulturę, edukację, czytelnictwo oraz wartości patriotyczne i niepodległościowe.
Czytaj więcej...