dzisiaj jest: 23 marca 2019 r.   ::    imieniny: Pelagia, Feliks, Zbysław

Szwajcarsko–Polski Program Współpracy

Zakończyła się rozbudowa DPS w Nowodworzu

dps nowodworze otwarcie mini6 listopada odbyła się uroczystość zakończenia rozbudowy Domu Pomocy Społecznej w Nowodworzu, w której uczestniczyli Starosta Tarnowski Roman Łucarz i Wicestarosta Tarnowski Mirosław Banach. Zaproszeni na ceremonię goście mieli możliwość zapoznać się z nowym obliczem najnowocześniejszego Domu Pomocy Społecznej w Powiecie Tarnowskim.

Dyrektor DPS w Nowodworzu Marta Jamrozik podsumowała również ponad 10-letni okres działalności ośrodka.

dps nowodworze otwarcie 1
Rozbudowa DPS w Nowodworzu obejmował dobudowę nowego skrzydła mieszkalnego o kubaturze 5 913 m3 i powierzchni użytkowej 1 350,12 m2. W nowym budynku znajdują się pracownie terapeutyczne: ceramiczna, edukacyjno-komputerowa, twórczości artystycznej, kulinarnej, choreoterapii i stolarska. Rozbudowana została również stołówka w istniejącym budynku. Nowe pomieszczenia oraz sale rehabilitacyjne uzyskują pełne wyposażenie. Realizacja projektu obejmowała także zagospodarowanie terenu przy nowym obiekcie, między innymi poprzez dobudowę fragmentu drogi wewnętrznej, mającej pełnić funkcje przeciwpożarowe.

dps nowodworze otwarcie 2
Budowę realizowało Przedsiębiorstwo Budowlano-Projektowe Edward Solak z Rzuchowej. Prace rozpoczęły się 5 października 2013 roku.

dps nowodworze otwarcie 4
Koszt całkowity projektu „Pomocna dłoń pod bezpiecznym dachem” wyniósł blisko 3 200 000 zł z czego ponad 2 600 000 zł to koszty inwestycyjne. 85% środków pochodzi ze Szwajcarsko-Polskiego Programu Współpracy. Pozostałe to wkład własny Powiatu Tarnowskiego.

dps nowodworze otwarcie 3
- Projekt, którego realizację właśnie kończymy miał na celu poprawę jakości usług opieki społecznej na terenie Powiatu Tarnowskiego oraz zwiększenie szans osób niepełnosprawnych na integrację ze społeczeństwem. Przede wszystkim jednak skupił się na polepszeniu warunków bytowych mieszkańców DPS w Nowodworzu, jak również zwiększeniu dostępności usług w tej placówce - mówi nadzorujący pomoc społeczną i inwestycje Powiatu Tarnowskiego Wicestarosta Tarnowski Mirosław Banach.

ZOBACZ ZDJĘCIA ikona_galeria