dzisiaj jest: 22 sierpnia 2019 r.   ::    imieniny: Maria, Cezary, Tymoteusz

Szwajcarsko–Polski Program Współpracy

Trwa rozbudowa DPS w Nowodworzu

nowodworze rozbudowa miniNa początku października podpisana została umowa na rozbudowę Domu Pomocy Społecznej w Nowodworzu. Ta ważna powiatowa inwestycja jest realizowana w ramach projektu „Pomocna dłoń pod bezpiecznym dachem”, a fundusze pochodzą ze Szwajcarsko-Polskiego Programu Współpracy oraz środków własnych Powiatu Tarnowskiego. Na koniec miesiąca listopada widoczne są już efekty pracy wykonawcy.

Na obecnym etapie rozbudowy nowego skrzydła DPS w Nowodworzu wykonane zostały: wykopy, fundamenty, wykonany drenaż, odwodnienie wokół nowego budynku, wymurowane mury piwnicy.

nowodworze rozbudowa 1
Prace są obecnie prowadzone na etapie wykonywania szalunków pod pierwszy strop i zalanie nad częścią piwniczną oraz izolacji ścian. Dalsza część prac budowlanych uzależniona będzie od warunków atmosferycznych.

nowodworze rozbudowa 3
- Chcemy, aby realizacja tej inwestycji powiatowej przebiegała sprawnie i terminowo. Umowa z wykonawcą zakłada zakończenie rozbudowy i prac budowlanych, związanych z częścią inwestycyjną projektu, do 15 września 2014 r. - mówi nadzorujący inwestycję Wicestarosta Tarnowski Mirosław Banach.

nowodworze rozbudowa 4
Koszt całkowity projektu „Pomocna dłoń pod bezpiecznym dachem” wynosi ponad 3 mln zł z czego ponad 2 mln 700 tys. zł to koszty inwestycyjne. 85% środków pochodzi z Szwajcarsko-Polskiego Programu Współpracy, 15% to wkład własny Powiatu Tarnowskiego.