dzisiaj jest: 22 sierpnia 2019 r.   ::    imieniny: Maria, Cezary, Tymoteusz

baner top pomoc osobom niepelnosprawnym

baner top unia europejska

baner top rzeczpospolita polska

baner top esop

Szwajcarsko–Polski Program Współpracy

"Rozbudowa DPS w Nowodworzu w celu podniesienia jakości usług". Konkurs w ramach projektu "Pomocna Dłoń pod Bezpiecznym Dachem". Wniosek o dofinansowanie projektu z ramach Szwajcarsko-Polskiego Programu Współpracy.

rozmiar tekstu w artykule:

baner swiss contribution tekst

dps nowodworze

 • Krótki opis projektu:

  Termin realizacji: 2013–2014
  Wartość zadania : 3.078.933,52 PLN
  Wysokość dotacji ze SPPW : 2.569.941,44 PLN

  Zakres rzeczowy:

  Komponent I:
  1. Dobudowa nowego skrzydła mieszkalnego do obecnego budynku DPS-u – o kubaturze 5.913 m3 i powierzchni użytkowej 1.350,12 m2. W nowym skrzydle mieszkalnym powstanie 17 pokoi 2-osobowych i 1 pokój 1-osobowy – powstanie 31 miejsc dla nowych pensjonariuszy. Każdy pokój będzie posiadał własną łazienkę przystosowaną dla osób niepełnosprawnych. Na każdym piętrze nowego budynku zaprojektowano pokój dzienny z aneksem kuchennym, pralnię z suszarnią, palarnię. Na poddaszu powstanie 5 pracowni terapeutycznych oraz 1 pracownia z wyposażeniem kuchennym do nauki gotowania.
  2. Rozbudowa istniejącej stołówki – zwiększenie powierzchni użytkowej stołówki.
  3. Wyposażenie nowego skrzydła – wyposażenie pokoi mieszkalnych w niezbędne meble i sprzęt, zakup sprzętu AGD, RTV i mebli do pomieszczeń kuchennych, łazienek, wyposażenie nowych pracowni terapeutycznych w specjalistyczny sprzęt do prowadzenia rehabilitacji i terapii.
  4. Zagospodarowanie terenu przy obiekcie.

  Komponent II:
  1. Szkolenia dla personelu pracującego bezpośrednio z mieszkańcami domu pomocy społecznej – będą to szkolenia podnoszące kwalifikacje i umiejętności kadr opiekuńczej DPS-u, m.in z nowych metod rehabilitacji i nowoczesnych technik terapii zajęciowej.
  2. Szkolenia dla kadry administracyjnej – 3 tematy szkoleń podnoszące kwalifikacje kadry w zakresie zarządzania placówką i personelem, komunikacji interpersonalnej.
  3. Studia podyplomowe dla personelu pracującego bezpośrednio z mieszkańcami – z tej formy wsparcia skorzysta 3 pracowników, którzy w ramach projektu będą mogli podnieść swoje kwalifikacje i zdobyć nowe umiejętności, które pomogą zwiększyć jakość usług oferowanych pensjonariuszom Domu Pomocy Społecznej w Nowodworzu.

Artykuły na stronie internetowej Powiatu Tarnowskiego związane z projektem:

 

Tłumacz Google

Licznik Odwiedzin

Dzisiaj:341
Wczoraj:685
W tym tygodniu:2192
W tym miesiącu:10815
Ogółem:1134524

od dnia 6.11.2012 r.

centrum paderewskiego kasna dolna

soik nowy sacz

strefa przedsiebiorcy

dwdjt

zaloguj sięOur website is protected by DMC Firewall!