dzisiaj jest: 22 sierpnia 2019 r.   ::    imieniny: Maria, Cezary, Tymoteusz

Szwajcarsko–Polski Program Współpracy

"Rozbudowa DPS w Nowodworzu w celu podniesienia jakości usług". Konkurs w ramach projektu "Pomocna Dłoń pod Bezpiecznym Dachem". Wniosek o dofinansowanie projektu z ramach Szwajcarsko-Polskiego Programu Współpracy.

baner swiss contribution tekst

dps nowodworze

• Krótki opis projektu:

Termin realizacji: 2013–2014
    Wartość zadania : 3.078.933,52 PLN
    Wysokość dotacji ze SPPW : 2.569.941,44 PLN

Zakres rzeczowy:

Komponent I:
    1. Dobudowa nowego skrzydła mieszkalnego do obecnego budynku DPS-u – o kubaturze 5.913 m3 i powierzchni użytkowej 1.350,12 m2. W nowym skrzydle mieszkalnym powstanie 17 pokoi 2-osobowych i 1 pokój 1-osobowy – powstanie 31 miejsc dla nowych pensjonariuszy. Każdy pokój będzie posiadał własną łazienkę przystosowaną dla osób niepełnosprawnych. Na każdym piętrze nowego budynku zaprojektowano pokój dzienny z aneksem kuchennym, pralnię z suszarnią, palarnię. Na poddaszu powstanie 5 pracowni terapeutycznych oraz 1 pracownia z wyposażeniem kuchennym do nauki gotowania.
    2. Rozbudowa istniejącej stołówki – zwiększenie powierzchni użytkowej stołówki.
    3. Wyposażenie nowego skrzydła – wyposażenie pokoi mieszkalnych w niezbędne meble i sprzęt, zakup sprzętu AGD, RTV i mebli do pomieszczeń kuchennych, łazienek, wyposażenie nowych pracowni terapeutycznych w specjalistyczny sprzęt do prowadzenia rehabilitacji i terapii.
    4. Zagospodarowanie terenu przy obiekcie.

Komponent II:
    1. Szkolenia dla personelu pracującego bezpośrednio z mieszkańcami domu pomocy społecznej – będą to szkolenia podnoszące kwalifikacje i umiejętności kadr opiekuńczej DPS-u, m.in z nowych metod rehabilitacji i nowoczesnych technik terapii zajęciowej.
    2. Szkolenia dla kadry administracyjnej – 3 tematy szkoleń podnoszące kwalifikacje kadry w zakresie zarządzania placówką i personelem, komunikacji interpersonalnej.
    3. Studia podyplomowe dla personelu pracującego bezpośrednio z mieszkańcami – z tej formy wsparcia skorzysta 3 pracowników, którzy w ramach projektu będą mogli podnieść swoje kwalifikacje i zdobyć nowe umiejętności, które pomogą zwiększyć jakość usług oferowanych pensjonariuszom Domu Pomocy Społecznej w Nowodworzu.

Artykuły na stronie internetowej Powiatu Tarnowskiego związane z projektem: