dzisiaj jest: 23 kwietnia 2019 r.   ::    imieniny: Jerzy, Wojciech

Programy Unii Europejskiej

Rozbudowa budynku szkoły w Wierzchosławicach (przysiółek Dwudniaki) na potrzeby Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego

baner fepr rp m ueefrr

Projekt realizowany przy udziale środków finansowych Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020, Działanie 11.2 Odnowa obszarów wiejskich.

Termin realizacji: 2017 – 2019
Wartość zadania: 10 359 374 PLN
Wysokość uzyskanego dofinansowania: 5 396 197,78 PLN,
Wkład własny Powiatu: 4 936 176,24 PLN

OPIS PROJEKTU

Projekt polega na rozbudowie istniejącego, nieużywanego budynku szkoły w Wierzchosławicach-Dwudniakach, gdzie zostanie przeniesiona siedziba Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego. Istniejące zagospodarowanie terenu zostanie przystosowane do nowych funkcji związanych z kształceniem i rehabilitacją dzieci i młodzieży niepełnosprawnych intelektualnie.
Projekt zakłada budowę boiska wielofunkcyjnego o nawierzchni poliuretanowej wraz z placem zabaw dla rekreacji użytkowników ośrodka. Wykonane zostaną nowe ławki i nowe oświetlenie terenu lampami niskimi i wysokimi.
Projektuje się rozbudowę budynku szkoły o część terapeutyczną wraz z infrastrukturą zewnętrzną, ujeżdżalnią oraz wybiegami dla koni i lonżownikiem.

W rozbudowanym obiekcie prowadzona będzie edukacja, rehabilitacja a także aktywizacja zawodowa i społeczna uczniów niepełnosprawnych intelektualnie. Planuje się utworzenie w nowej siedzibie Ośrodka Zakładu Aktywności Zawodowej.