dzisiaj jest: 19 kwietnia 2024 r.   ::    imieniny: Adolf, Leon, Tymon

Programy Unii Europejskiej

"Rozbudowa drogi powiatowej nr 1376K w miejscowościach Ładna, Skrzyszów, Łękawica, Trzemesna, Karwodrza"

baner fepr rp m ueefrr

Regionalny Program Operacyjny Województwa Małopolskiego 2014-2020
Poddziałanie 7.1.3. Drogi subregionalne

Tytuł projektu: „Rozbudowa drogi powiatowej nr 1376K w miejscowościach Ładna, Skrzyszów, Łękawica, Trzemesna, Karwodrza”

Całkowita wartość zadania: 31 887 422,10 PLN

Dofinansowanie z UE: 17 532 661,97 PLN

Wkład własny: 14 354 760,13 PLN (przy udziale środków finansowych gminy Tuchów i gminy Skrzyszów)

Okres realizacji projektu: 2017 – 2023

Przedmiotem projektu była rozbudowa drogi powiatowej na odcinku 12 699 metrów. W ramach inwestycji wybudowano nowy fragment drogi w miejscowości Skrzyszów, o dł. ok. 450 mb wraz z budową ronda na skrzyżowaniu z drogą powiatową nr 1357K. W ramach projektu przebudowano również 2 mosty : na potoku Wątok w m. Skrzyszów, na potoku Wątoczek w m. Łękawica. Przyjęte w projekcie rozwiązania są zgodne z najlepszą praktyką w tej dziedzinie. Zastosowanie nowoczesnych materiałów i technologii, wysokiej jakości nawierzchni, systemów odwodnienia, urządzeń bezpieczeństwa ruchu drogowego oraz efektywnych urządzeń ochrony środowiska, w tym urządzeń do podczyszczania wód opadowych, nasadzeń zieleni itp., przyczyni się do zmniejszenia uciążliwości drogi powiatowej dla środowiska oraz polepszy warunki bezpieczeństwa. W miejscach czynnych osuwisk projektuje się wykonanie murów oporowych z koszy siatkowokamiennych z jednoczesnym drenażem skarpy. W celu zwiększenia bezpieczeństwa pieszych, w terenach zabudowanych wykonano nowe chodniki oraz przejścia dla pieszych z oznakowaniem kontrastowym grubowarstwowym wyposażonym w oświetlenie uliczne solarne typu LED.

Inwestycja realizowana z uwzględnieniem możliwych do zastosowania energooszczędnych środków technicznych i technologii, w celu ograniczenia niekorzystnego oddziaływania na środowisko zarówno na etapie budowy jak i użytkowania. Wszystkie obiekty zaprojektowano i wykonano w sposób zharmonizowany architektonicznie z istniejącym krajobrazem oraz pozostałymi obiektami. Przyjęte rozwiązania są optymalne pod względem kosztów wykonania inwestycji i gwarantują możliwie najniższy koszt realizacji.