dzisiaj jest: 26 czerwca 2019 r.   ::    imieniny: Paulina, Jan, Paweł

Programy Unii Europejskiej

"Zdążyć z pomocą – wsparcie dla dzieci niepełnosprawnych"

baner_zdazyc_z_pomoca

Powiat Tarnowski w okresie od 1 września 2009 roku do 31 lipca 2011 roku będzie realizował projekt p.t.  „Zdążyć z pomocą – wsparcie dla dzieci niepełnosprawnych” w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki, priorytet IX Rozwój kształcenia i kompetencji w regionach, Poddziałanie 9.1.2 Wyrównywanie szans edukacyjnych uczniów z grup o utrudnionym dostępie do edukacji oraz zmniejszenie różnic w jakości usług edukacyjnych, którego wartość wynosi  439 471,51 zł. Projekt jest współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.
Projekt będzie realizowany w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Zbylitowskiej Górze, jedynej placówce kształcenia specjalnego prowadzonej przez Powiat Tarnowski, w której uczą się dzieci i młodzież niepełnosprawna intelektualnie z powiatów: tarnowskiego, brzeskiego i dąbrowskiego.
Rekrutacją objęci będą wyłącznie uczniowie uczęszczający do Szkoły Podstawowej Specjalnej i Gimnazjum Specjalnego w SOSW w Zbylitowskiej Górze, którzy posiadają stałe lub tymczasowe zameldowanie na terenie województwa małopolskiego – udokumentowane oświadczeniem – Załącznik Nr 3 do Regulaminu rekrutacji oraz posiadają orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego, które określa stopień niepełnosprawności  intelektualnej  i wskazuje  kierunki działań edukacyjno-terapeutycznych.

W ramach projektu prowadzone będą zajęcia:

1. Dydaktyczno-wyrównawcze i specjalistyczne z:
    • matematyki i przyrody - preferowani będą uczniowie z lekką niepełnosprawnością intelektualną
    • hipoterapii – terapią zostaną objęci wszyscy uczestnicy projektu ze względu na jej uniwersalne działanie terapeutyczne
    • gimnastyki korekcyjno-kompensacyjnej – terapia  w pierwszej kolejności obejmie dzieci z wadami postawy i dysfunkcjami aparatu ruchowego
    • logopedii - terapia obejmie grupę uczniów najbardziej zaburzonych w sferze komunikowania się w języku ojczystym
    • arteterapii - zajęcia  dotyczyć będą dzieci z problemami emocjonalnymi i nadpobudliwością psychoruchową
  2. Doradztwo i opieka psychologiczno-pedagogiczna.
    • wsparciem psychologicznym objęci będą wszyscy uczestnicy projektu
  3. Poradnictwo i doradztwo edukacyjno-zawodowe dla uczniów gimnazjum.

Do pobrania: