dzisiaj jest: 10 grudnia 2019 r.   ::    imieniny: Julia, Judyta, Daniel

Programy Unii Europejskiej

baner_wymiana_ambulansow

Projekt "Doposażenie Powiatowej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Tarnowie poprzez wymianę dwóch ambulansów" w ramach działania 12.1 Rozwój systemu ratownictwa medycznego, priorytetu XII Bezpieczeństwo zdrowotne i poprawa efektywności systemu ochrony zdrowia Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2007-2013.

Zakres projektu obejmie zakup dwóch ambulansów sanitarnych wraz z wyposażeniem, którymi zostaną zastąpione dwa dotychczas użytkowane w PSPR w Tarnowie ambulanse sanitarne, tj. Mercedes Benz oraz Fiat Ducato.

Całkowity koszt projektu: 710.000,00 zł :

• pozostały koszt stanowią środki własne zabezpieczone w budżecie powiatu tarnowskiego w wysokości 106.500,00 zł

Cele i korzyści realizacji projektu:

Celem realizowanego projektu jest zwiększenie bezpieczeństwa zdrowotnego mieszkańców powiatu tarnowskiego i miasta Tarnowa poprzez doposażenie Powiatowej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Tarnowie w specjalistyczne środki transportu – dwa ambulanse sanitarne wraz z wyposażeniem.

Zakup ambulansów przyczyni się do skrócenia czasu dojazdu ekipy medycznej do poszkodowanego, co w konsekwencji przełoży się na obniżenie śmiertelności oraz skutków powikłań po różnego rodzaju wypadkach. Projekt pozwoli na zapewnie mieszkańcom powiatu tarnowskiego szybszej i sprawniejszej obsługi w zakresie ratownictwa medycznego w warunkach pozaszpitalnych i transportu do szpitala.

Pozwoli on również na:

• zmniejszenie liczby ofiar wypadków i nagłego pogorszenia się stanu zdrowia w skutek niewystarczająco szybkiej obsługi medycznej,
  • zmniejszenie liczby powikłań i kosztów leczenia mieszkańców powiatu tarnowskiego powstałych w skutek niewystarczająco szybkiej obsługi medycznej,
  • zwiększenie standardu obsługi pacjentów PSPR.

Projekt będzie miał pozytywny wpływ na zagadnienia z zakresu polityki równych szans, co przejawi się w realizowaniu zasady o równym poziomie traktowania kobiet i mężczyzn. W zakresie świadczenia usług dzięki zrealizowanej w ramach projektu inwestycji respektowania będzie w pełni zasada równego traktowania kobiet i mężczyzn, gdyż wszystkie osoby będą objęte działaniami projektu na równych szansach.

Projekt i jego produkty będą miały również pozytywny wpływ na politykę równych szans w aspekcie równości obszarów wiejskich i miejskich.

Na realizację powyższego projektu Powiat Tarnowski podpisał w dniu 9 lipca 2009 r. umowę o dofinansowanie.

Koszt projektu po rozliczeniu jego realizacji:

Tytuł projektu

Nazwa programu/Funduszu

Wartość projektu

Kwota dofinansowania

UE/fundusze

Termin zakończenia realizacji

„Doposażenie Powiatowej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Tarnowie poprzez wymianę dwóch ambulansów”

Program Operacyjny Infrastruktura i Środowisko

2007 – 2013