dzisiaj jest: 23 kwietnia 2019 r.   ::    imieniny: Jerzy, Wojciech

Programy Unii Europejskiej

baner_zakup_ambulansu

Projekt pn. "Doposażenie Powiatowej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Tarnowie poprzez zakup nowego ambulansu" w ramach działania 12.1 Rozwój systemu ratownictwa medycznego, priorytetu XII Bezpieczeństwo zdrowotne i poprawa efektywności systemu ochrony zdrowia Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2007-2013

Zakres projektu dotyczy zakupu jednego dodatkowego ambulansu sanitarnego celem wyrównania liczby posiadanych przez PSPR w Tarnowie ambulansów względem liczby zespołów ratownictwa medycznego. PSPR posiadał 8 ambulansów oraz 9 zespołów ratownictwa medycznego (dwa ambulanse wypożyczał z Małopolskiej Kolumny Transportu Sanitarnego – 1 jako pojazd rezerwowy).

Koszt projektu ogółem : 314.738,51 zł w tym:

• pozostały koszt stanowią środki własne zabezpieczone w budżecie powiatu tarnowskiego w wysokości 47.210,78 zł

Celem realizowanego projektu było zwiększenie bezpieczeństwa zdrowotnego mieszkańców powiatu tarnowskiego i miasta Tarnowa poprzez doposażenie Powiatowej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Tarnowie w specjalistyczny środek transportu – ambulans sanitarny wraz z wyposażeniem.

Zakup ambulansu przyczynił się do skrócenia czasu dojazdu ekipy medycznej do poszkodowanego, co w konsekwencji przełoży się na obniżenie śmiertelności oraz skutków powikłań po różnego rodzaju wypadkach. Projekt pozwolił na zapewnie mieszkańcom powiatu tarnowskiego szybszej i sprawniejszej obsługi w zakresie ratownictwa medycznego w warunkach pozaszpitalnych i transportu do szpitala.

Pozwolił on również na:

• zmniejszenie liczby ofiar wypadków i nagłego pogorszenia się stanu zdrowia w skutek niewystarczająco szybkiej obsługi medycznej,
  • zmniejszenie liczby powikłań i kosztów leczenia mieszkańców powiatu tarnowskiego powstałych w skutek niewystarczająco szybkiej obsługi medycznej,
  • zwiększenie standardu obsługi pacjentów PSPR.

Projekt będzie ma pozytywny wpływ na zagadnienia z zakresu polityki równych szans, co przejawi się w realizowaniu zasady o równym poziomie traktowania kobiet i mężczyzn. W zakresie świadczenia usług dzięki zrealizowanej w ramach projektu inwestycji respektowania będzie w pełni zasada równego traktowania kobiet i mężczyzn, gdyż wszystkie osoby będą objęte działaniami projektu na równych szansach.

Projekt i jego produkty będą miały również pozytywny wpływ na politykę równych szans w aspekcie równości obszarów wiejskich i miejskich.

Na realizację powyższego projektu Powiat Tarnowski podpisał w dniu 8 lipca 2009 r. umowę o dofinansowanie.

www.pois.gov.pl

Koszt projektu po rozliczeniu realizacji projektu:

Tytuł projektu

Nazwa programu/Funduszu

Wartość projektu

Kwota dofinansowania

UE/fundusze

Termin zakończenia realizacji

„Doposażenie Powiatowej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Tarnowie poprzez zakup nowego ambulansu”

Program Operacyjny Infrastruktura i Środowisko

2007 – 2013