dzisiaj jest: 28 marca 2024 r.   ::    imieniny: Aniela, Sykstus, Joanna

Podpisanie umowy na drugi i ostatni etap remontu mostu w Ostrowie

Podpisanie umowy miniaturaDnia 11 maja 2021 Starostwo Powiatowe w Tarnowie podpisało z firmą Wolmost z Rzeszowa umowę na realizację drugiego i ostatniego etapu remontu mostu w Ostrowie. Kontrakt opiewa na kwotę 27,5 mln zł. Roboty związane z odbudową przeprawy nad Dunajcem i podpięciem pod mostem kanalizacji sanitarnej z gminy Wierzchosławice wykonane mają zostać do końca marca 2022 roku.

Przetarg na drugi i ostatni etap remontu mostu w Ostrowie rozstrzygnięty został 30 kwietnia tego roku. Żadna z biorących w nim firm w wymaganym przez prawo 10-dniowym terminie nie złożyła odwołania, więc można była zawrzeć umowę. W imieniu powiatu tarnowskiego podpisy pod dokumentem złożyli starosta Roman Łucarz i wicestarosta Jacek Hudyma, zaś ze strony firmy Wolmost jej prezes Zbigniew Wolan.

Podpisanie umowy przez przedstawicieli samorządu powiatu tarnowskiego oraz prezesa firmy Wolmost

Wartość kontraktu to 27,5 mln zł. Powiat uzyskał dofinansowanie do drugiego etapu tej inwestycji w kwocie 19,1 mln zł z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Kolejną pomoc finansową obiecał też marszałek województwa małopolskiego.

Przemowa Starosty Tarnowskiego Romana Łucarza

- Przetarg został przygotowany i przeprowadzony w profesjonalny sposób, dlatego w pierwszym możliwym dniu podpisujemy umowę, aby firma jak najszybciej weszła na teren budowy i przystąpiła do prac. Całe przedsięwzięcie kończy się sukcesem, ale nie byłoby tego sukcesu, gdyby nie współpraca drużyny, w której wiodącą rolę odgrywała pani poseł Anna Pieczarka. To jej wsparcie, jej olbrzymie zaangażowanie sprawiło, iż są pieniądze na nowy most – powiedział starosta Roman Łucarz.

Prezes Wolmostu Rzeszów Zbigniew Wolan podkreślił, że będą realizować tę inwestycję w partnerstwie z Mostostalem Kielce. – Wspólnie wykonaliśmy już wiele zadań na terenie Podkarpacia, ale również województwa lubelskiego. Jestem pewien, że sprawnie poradzimy sobie także z mostem w Ostrowie – stwierdził.

Przemowa Poseł Anny Pieczarki, obok po lewej Starosta Roman Łucarz

- Najbardziej cieszy, że mieszkańcom, którzy przy różnych okazjach pytają mnie co z mostem w Ostrowie, kiedy będzie przejezdny, będę mogła odpowiedzieć, że to już nie tylko plany, nie jakaś fikcja, tylko realne rozpoczęcie realizacji przedsięwzięcia – zaznaczyła poseł Anna Pieczarka.

Przemowa Wicestarosty Jacka Hudymy

- Wspólne działania przyniosły dobry efekt. Teraz pozostaje nam liczyć na sprzyjające warunki atmosferyczne i efekt końcowy w postaci oddania mostu do użytku – dodał wicestarosta Jacek Hudyma.