dzisiaj jest: 28 marca 2024 r.   ::    imieniny: Aniela, Sykstus, Joanna

Podjęcie uchwały w sprawie wyrażenia zgody na złożenie trzech wniosków o dofinansowanie ze środków Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych, Edycja 1

tarnow starostwo powiatoweZarząd Powiatu Tarnowskiego zatwierdził uchwałę nr 2269.2021 z dnia 14 lipca 2021 roku w sprawie wyrażenia zgody na złożenie trzech wniosków o dofinansowanie ze środków Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych, Edycja 1, a w przypadku przyznania dotacji na poszczególne wnioski na podpisanie umowy.

Rada Ministrów w dniu 1 lipca 2021 r. podjęła uchwałę Nr 84/2021 w sprawie ustanowienia Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych, Edycja Nr 1, realizowanego ze środków Funduszu Przeciwdziałania COVID-19, w którym do końca lipca 2021 r. można aplikować o środki na realizację zadań inwestycyjnych. W związku z tym Wiesław Gadziała – Dyrektor Wydziału Rozwoju Powiatu, zaproponował złożenie 3 wniosków o dofinansowanie pod wstępnymi nazwami „Rozbudowa drogi powiatowej nr 1387K relacji Siepietnica – Lubaszowa”, „Utworzenie Powiatowego Zakładu Aktywności Zawodowej przy SOSW w Wierzchosławicach-Dwudniakach oraz „Przebudowa drogi powiatowej 1405K relacji Więckowice - Łysa Góra w km 0+000 - 5+700 w m. Więckowice i Grabno”. Propozycja została rozpatrzona przez Zarząd Powiatu Tarnowskiego pozytywnie.