dzisiaj jest: 19 kwietnia 2024 r.   ::    imieniny: Adolf, Leon, Tymon

Europejska współpraca szkoły z Wojnicza

W Zespole Szkół Licealnych i Technicznych w Wojniczu gościli przedstawiciele zaprzyjaźnionych szkół z Francji, Włoch i Portugalii. Placówki od dwóch lat realizują wspólnie projekt „Budownictwo Ekologiczne” w ramach programu edukacyjnego Unii Europejskiej- Comenius.

Tym razem do Polski przyjechali dyrektorzy, nauczyciele i uczniowie ze szkół Europy Zachodniej. Była to ich kolejna wizyta w Polsce i w Wojniczu. Zapoznawali się z nowymi metodami szkolenia stosowanymi w naszym kraju, obejrzeli nowoczesna halę sportową przy wojnickiej szkole i rozmawiali o dalszej współpracy placówek edukacyjnych.

zs1

W roku ubiegłym goście uczestniczyli w oficjalnym spotkaniu ze starosta tarnowskim Mieczysławem Krasem a w tym roku na oficjalną kolację zostali zaproszeni przez wicestarostę Mirosława Banacha. Dyrektorzy szkół przekazali okolicznościowe upominki i listy intencyjne z propozycją nawiązania dalszej współpracy. W spotkaniu uczestniczyła również Dyrektor Samorządowego Centrum Edukacji w Tarnowie –Barbara Dagmara Niziołek oraz dyrektor ZSLiT w Wojniczu, Marian Iwaniec.

zs2

Wicestarosta Mirosław Banach wyraził nadzieję, że w następnych latach będą realizowane kolejne programy, z których skorzystają zarówno uczniowie jak i nauczyciele Powiatu Tarnowskiego oraz zapewnił, że będzie wspierał tego typu  inicjatywy. Na realizację programu szkoła z Wojnicza uzyskała ze środków UE 24 000 euro.

zs3