dzisiaj jest: 20 kwietnia 2024 r.   ::    imieniny: Agnieszka, Teodor, Czesław

Powiat liderem w zdobywaniu unijnych funduszy

sa0Podsumowano wydatki małopolskich samorządów i ich starania o dofinansowanie ze środków Unii Europejskiej. Powiat tarnowski okazuje się w tej kwestii liderem. Wartość inwestycji współfinansowanych z UE wynosi ponad 600 milionów złotych! Powiat ma również jeden z najniższych wskaźnik zadłużenia wśród małopolskich samorządów.

Powiat Tarnowski
– jednym z najlepszych w Małopolsce

w wykorzystaniu  środków Unii Europejskiej

(wg 6. Raportu Rocznego „Małopolskie Obserwatorium Polityki Rozwoju)

- Najwyższy wskaźnik ilości umów na projekty realizowane ze środków UE – ponad 130

- Najwyższy wskaźnik wartości ogółem wszystkich realizowanych projektów – pow. 1 mld zł

- II miejsce po m. Krakowie w procentowym udziale wartości projektów w stosunku do całego województwa – Powiat Tarnowski: 8,3%, miasto Tarnów: 6,5%

- II miejsce, po powiecie proszowickim, wg wskaźnika wartości projektów przypadającym na 1 firmę zarejestrowaną w systemie REGON – tj. 62.764 zł

- Prawie 600 mln złotych wydanych w powiecie tarnowskim na projekty współfinansowane ze środków UE; m. Tarnów – ponad 352 mln. (bez środków na budowę autostrady oraz na projekty realizowane na poziomie województwa)

- Wskaźnik zadłużenia powiatu tarnowskiego na 2011 r.wynosi 36,74%; (dla porównania: Powiat Nowosądecki – 42,47%, Powiat Bocheński –47,32% m. Tarnów - 54,79%, m.Kraków – 58,07%, m. Brzesko – 45,15%, m.Bochnia 40,73%, m. Nowy Sącz – 30,39%).

/MIROSŁAW BANACH, WICESTAROSTA TARNOWSKI
ODPOWIEDZIANY ZA INWESTYCJE POWIATU TARNOWSKIEGO/