dzisiaj jest: 19 kwietnia 2024 r.   ::    imieniny: Adolf, Leon, Tymon

Na posiedzeniu o zabezpieczeniach przed powodzią

pos022 marca 2011 r. w Starostwie Powiatowym w Tarnowie odbyło się posiedzenie Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego, którego tematem była ocena gotowości służb, inspekcji i straży oraz powiatowych jednostek organizacyjnych do działań w czasie powodzi. W posiedzeniu, któremu przewodniczył starosta tarnowski Mieczysław Kras i wicestarosta Mirosław Banach omówiono m.in. kwestię stanu urządzeń melioracji na terenie powiatu tarnowskiego.

Podczas posiedzenia omawiano także planowane do wykonania prace zabezpieczające i modernizacyjne obwałowań rzek i potoków a także gotowość  służb, inspekcji i straży do prowadzenia działań ratowniczych w razie wystąpienia takiej potrzeby. Z informacji przekazanych podczas posiedzenia wynika, iż wszystkie jednostki, na których spoczywa obowiązek podejmowania działań i reagowania na zagrożenie jakim jest powódź, są dobrze do ewentualnych działań przygotowane, szczególnie pod względem sprzętowym. Dotyczy to jednostek państwowej i ochotniczych straży pożarnych, które podczas ubiegłorocznej powodzi poniosły straty w sprzęcie i dzięki wsparciu finansowemu m.in. również ze strony samorządu powiatowego w krótkim czasie mogły uzupełnić swoje zasoby. Również policja dzięki wsparciu finansowemu przez powiat i zakupom sprzętu do działań powodziowych będzie mogła jeszcze wydatniej pomagać społeczeństwu w sytuacji zagrożenia. Podczas ewentualnego zagrożenia powodziowego będzie można liczyć również na wydatne wsparcie ze strony Straży Granicznej i wojska, które jest nieodzowne co pokazała ubiegłoroczna powódź.

pos2

W spotkaniu wzięli udział: z-ca Komendanta Miejskiego PSP st. kpt. Robert Kłósek, szef Wojskowej Komendy Uzupełnień ppłk Zbigniew Skurnowicz wraz z zastępcą mjr Andrzejem Kowalskim, komendant placówki Straży Granicznej w Tarnowie kpt. Paweł Nowak, z ramienia Komendy Miejskiej Policji w Tarnowie podinsp. Włodzimierz Kapcia, z-ca prezesa Związku OSP RP w Tarnowie Ksawery Stefańczyk, Powiatowy Inspektor Sanitarny w Tarnowie Roman Bartuś, Powiatowy Lekarz Weterynarii w Tarnowie Waldemar Sidowski, przedstawiciele Małopolskiego Zarządu Melioracji i Urządzeń Wodnych, Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej, Wojewódzkiej Inspekcji Ochrony Środowiska, Powiatowego Inspektoratu Nadzoru Budowlanego, Pogotowia Ratunkowego, Wydziału Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego, dyrektorzy wydziałów tarnowskiego Starostwa.

pos4

pos3