dzisiaj jest: 29 marca 2024 r.   ::    imieniny: Wiktoryna, Cyryl, Eustachy

Atrakcje powiatu na targach

lodz0Powiat Tarnowski wspólnie z Tarnowskim Centrum Informacji oraz Lokalną Grupą Działania „Dunajec-Biała” uczestniczył w XVII już edycji Międzynarodowych Targów Turystycznych „ Na Styku Kultur”, które odbyły się w Łodzi. To jedne z większych imprez tego rodzaju w Polsce, o uznanej marce i renomie.

W tegorocznej edycji targów swoje produkty oferowało ponad 170 wystawców reprezentujących rożną ofertę turystyczną. Byli wśród nich przedstawiciele samorządów - gmin i powiatów, regionalne oraz lokalne organizacje turystyczne, wystawcy prezentujące indywidualne oferty, jak hotele czy sanatoria a także przedstawiciele licznych biur podróży. W tragach udział wzięli również wystawcy zagraniczni z Niemiec, Węgier, Rosji, Ukrainy i Czech.

lodz1

Powiat tarnowski prezentował swoją ofertą turystyczną na wspólnym stoisku Małopolskiej Organizacji Turystycznej, która za sposób prezentacji ofert i organizację stoiska otrzymała wyróżnienie. Na stoisku powiatu prócz fachowej informacji dotyczącej oferty z zakresu turystyki aktywnej i wypoczynku, kulturowej czy aktualnej bazy noclegowej powiatowych gospodarstw agroturystycznych, otrzymać można było także szereg materiałów informacyjnych przygotowanych na ten cel zarówno przez Starostwo Powiatowe w Tarnowie, jak przez Lokalną Grupę Działania w tym: foldery, ulotki, mapy oraz liczne gadżety reklamowe. Tradycyjne też nie zabrakło degustacji lokalnych potraw, przygotowanych między innymi przez panią Eleonorę Witkowską z gospodarstwa agroturystycznego „Gajówka” w Jamnej.

lodz2

Podczas targów obyło się także spotkanie koordynatorów z poszczególnych województw biorących udział w projekcie powstającego „Szlaku Frontu Wschodniego I Wojny Światowej”. Ze strony powiatu tarnowskiego zakres prac wykonanych w ramach projektu w województwie małopolskim prezentował Ryszard Żądło, dyrektor Wydziału Kultury i Promocji Starostwa Powiatowego w Tarnowie oraz pani Małgorzata Czapla reprezentująca Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego.

Międzynarodowe Targi Turystyczne „Na Styku Kultur” w Łodzi były pierwszymi z sześciu w jakich powiat tarnowski planuje uczestniczyć w 2011r. Będą to jeszcze: MTT „Glob” w Katowicach (25-27 marca br,) MTT „Lato 2011” w Warszawie ( 1-3 kwietnia br,) MTT we Wrocławiu (8-10 kwietnia br) MTT w Gdańsku (15-17 kwietnia br) oraz w Poznaniu na MTT „Tour Salon” (19-22 października ).Udział w targach jest doskonałą okazją prezentacji  oferty turystycznej powiatu szerokiemu gronu odbiorów zarówno krajowych i zagranicznych.

lodz3