dzisiaj jest: 25 kwietnia 2024 r.   ::    imieniny: Marek, Jarosław, Wasyl

Potrzebna krew - Twoja także !

kr4Po raz piąty Starostwo Powiatowe w Tarnowie organizuje akcję zbiórki krwi. Ten życiodajny płyn będzie można oddać w środę 23 lutego  2011 r. w godz. od 8.00 do 13.00 w sali konferencyjnej na parterze przy ul. Narutowicza 38. Potrzebna krew - Twoja także - przyjdź !

Akcja honorowego krwiodawstwa cieszy się od samego początku dużym zainteresowaniem nie tylko pracowników starostwa. Oprócz nich krew chętnie oddają mieszkańcy Tarnowa i powiatu tarnowskiego. To m.in. dlatego, że urząd mieści się praktycznie w centrum miasta i nie trzeba jeździć do nieco dalej położonych szpitali, aby pomóc potrzebującym. W najbliższą środę w urzędzie przy ul. Narutowicza ponownie pojawią się pracownicy Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa przy szpitalu św. Łukasza w Tarnowie z przenośną aparaturą do pobierania krwi. Będzie więc okazja aby zostać honorowym dawcą bądź po raz kolejny oddać krew.

- Zapraszam wszystkich, którzy chcą pomóc potrzebującym i oddać ten bezcenny lek dla ratowania życia oraz zdrowia drugiego człowieka - zachęca do udziału w akcji wicestarosta Mirosław Banach, przewodniczący klubu Honorowego Dawców działającego Starostwie Powiatowym w Tarnowie. - Poprzednie akcje przyniosły bardzo dobre rezultaty. Dtąd w Starostwie Powiatowym w Tarnowie zebrano około 40 litrów krwi – dodaje M. Banach.

Przed oddaniem krwi należy spożyć lekki posiłek nie zawierający tłuszczów.

Prosimy o zabranie ze sobą  dowodu osobistego.

Honorowemu dawcy krwi przysługuje:
- zwolnienie od pracy w dniu oddania krwi
- zwrot utraconego zarobku,
- posiłek regeneracyjny,
- ma prawo do bezpłatnego badania grupy krwi.

ZDJĘCIA Z POPRZEDNIEJ AKCJI MOŻESZ ZOBACZYĆ TUTAJ