dzisiaj jest: 25 kwietnia 2024 r.   ::    imieniny: Marek, Jarosław, Wasyl

Dzień Pamięci Ofiar Stanu Wojennego

Starosta Tarnowski Mieczysław Kras oraz Zarząd Regionu Małopolska NSZZ „Solidarność Oddział nr 2 w Tarnowie byli organizatorami tarnowskich obchodów Dnia Pamięci Ofiar Stanu Wojennego, które odbyły się pod Grobem Nieznanego Żołnierza. Poprzedziła je Msza święta w intencji Ojczyzny i ofiar stanu wojennego, celebrowana w kościele Księży Filipinów w Tarnowie, przez księdza prałata Piotra Gajdę.

Po odśpiewaniu hymnu państwowego, na otwarcie uroczystości przemawiał Starosta Tarnowski Mieczysław Kras, który przywitał uczestników oraz zaznaczył, iż naszym obowiązkiem jest pamięć o wydarzeniach stanu wojennego oraz tych wszystkich, których dotknęły związane z nim represje, przemoc i terror. Natomiast w imieniu Zarządu Regionu NSZZ „Solidarność” głos zabrał Henryk Łabędź. W dalszej części obchodów nastąpiło złożenie wieńców i wiązanek kwiatów w hołdzie ofiarom stany wojennego. Na zakończenie zgromadzeni pod Grobem Nieznanego Żołnierza wysłuchali „Hymnu Solidarności”. Cała uroczystość odbyła się w zimowej aurze, przy intensywnych opadach śniegu. Mimo to zgromadziła ona blisko setkę uczestników.