dzisiaj jest: 28 marca 2024 r.   ::    imieniny: Aniela, Sykstus, Joanna

Powiat z Eurocertyfikatem

euroPowiat tarnowski otrzymał EuroCertyfikat 2010 – europejskie wyróżnienie, stanowiące wyraz uznania kapituły konkursowej dla sprawnego i efektywnego zarządzania instytucją. EuroCertyfikat to nagroda za odpowiedzialne procesy decyzyjne, uhonorowanie wdrożonych systemów jakości i umiejętność korzystania ze sprawdzonych wzorów zarządzania, przyczyniając się do jej rozwoju.

EuroCertyfikat to potwierdzenie dobrego kierunku obranego przez Starostwo Powiatowe w Tarnowie, które wdrożyło Zintegrowany System Zarządzania Jakością zgodnego z wymaganiami norm: PN-EN ISO 9001: 2009, PN-ISO/IEC – 27001:2007 oraz PN-N-18001:2004. Chodzi o świadczenie wysokiej jakości usług w ramach zadań własnych powiatu oraz umacnianie roli i wizerunku Starostwa jako instytucji pełniącej służbę publiczną. EuroCertyfikat podnosi prestiż tarnowskiego Starostwa Powiatowego, potwierdzając właściwy kierunek przemian jakościowych i europejskie podejście administracji powiatowej do klienta. W imieniu starosty tarnowskiego Mieczysława Krasa certyfikat odebrał sekretarz powiatu Wacław Prażuch podczas uroczystej gali, która odbyła się na Zamku Królewskim w Warszawie.

Eurocertyfikaty są przyznawane we wszystkich krajach Unii Europejskiej. Jedynymi organizacjami mającymi prawo do ich wdrażania na terenie Polski są Polskie Stowarzyszenie Doradcze i Konsultingowe oraz Eurofirma Media sp. z o.o.

euro1