dzisiaj jest: 19 kwietnia 2024 r.   ::    imieniny: Adolf, Leon, Tymon

Aula w Radłowie po renowacji

radlow4 listopada w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Radłowie odbyło się uroczyste otwarcie - po zakończonej renowacji - zabytkowej sali balowej. Gościem starosty tarnowskiego Mieczysława Krasa, wicestarosty Mirosława Banacha oraz radnego powiatu Zbigniewa Mączki był wicemarszałek małopolski Roman Ciepiela.

W zabytkowej auli znajdującej się w szkole zakończył się właśnie I etap zadania związany z renowacją ścian, sufitu i balustrady dla orkiestry. Koszt całkowity tego przedsięwzięcia wyniósł prawie 150 tys. zł, w tym 45 tys. zł pochodzi ze środków przyznanych w ramach programu „Ochrona zabytków Małopolski”. Pozostałe środki pochodzą z budżetu powiatu tarnowskiego. Przewidziany jest drugi etap zadania związany z renowacją drzwi i podłogi. Podczas uroczystego otwarcia zabytkowej auli szkolnej wicemarszałek Roman Ciepiela przekazał staroście tarnowskiemu umowę na dofinansowanie projektu „Budowa pełnowymiarowej sali gimnastycznej z zapleczem sanitarnym i magazynowym przy Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Radłowie” . - Dzisiejsza umowa to efekt dobrze przygotowanego wniosku na dofinansowanie budowy sali gimnastycznej – powiedział wicemarszałek Ciepiela - Konkurencja była duża, złożono ponad 120 wniosków w tym działaniu, tym bardziej należą się gratulacje za sprawną pracę Starostwa Powiatowego w Tarnowie.

radlow1

Całkowita wartość projektu wynosi prawie 2,2 mln zł, z czego 1,5 mln zł stanowi dotacja unijna. Dzięki przyznanej dotacji powstałobiekt sportowy, w którym znalazła się także siłownia, szatnie, natryski, pokój trenera, łazienki w tym dla osób niepełnosprawnych. Sala jest również wyposażona w sprzęt do koszykówki i siatkówki. Zamontowano drabinki i ławeczki gimnastyczne, a także siatki zabezpieczające i kotary grodzące halę. Sala jest dostępna nie tylko dla uczniów szkoły, ale także mieszkańców Radłowa i okolic. W Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Radłowie przewiduje się otwarcie klasy sportowej o kierunku: piłka nożna, siatkowa i koszykówka.

Dofinansowanie inwestycji zostało przyznane w ramach Osi Priorytetowej 6. Spójność wewnątrzregionalna Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007 – 2013, Działania 6.2. Rozwój obszarów wiejskich, Schemat B: Infrastruktura społeczna w tym edukacyjna i sportowa, współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

radlow2

ikona_galeria