dzisiaj jest: 25 kwietnia 2024 r.   ::    imieniny: Marek, Jarosław, Wasyl

Nagrody im. Tadeusza Tertila wręczone

TOP_125129 października w Sali Lustrzanej podczas uroczystej sesji Rady Powiatu Tarnowskiego i Rady Miejskiej w Tarnowie uhonorowano laureatów tegorocznej edycji Nagrody im. T. Tertila. „Nagroda Imienia Tadeusza Tertila” to ustanowiony w 2007 roku, w setną rocznicę objęcia urzędu burmistrzowskiego przez Tadeusza Tertila, konkurs na najlepsze prace licencjackie i magisterskie o tematyce związanej z Tarnowem i powiatem tarnowskim.

W kategorii najlepsza praca magisterska w dziedzinie „humanistyczno-społecznej” zwyciężyła praca Pani Małgorzaty Klimowicz” pt. „Wielcy Doktorzy Kościoła Łacińskiego w sztuce kościoła powiatu tarnowskiego”, absolwentki Papieskiego Uniwersytetu Teologicznego Wydział Teologiczny Sekcja w Tarnowie. Oceniając pracę recenzenci podkreślali  „jej duże walory poznawcze i jakość wykonania”. Z kolei w kategorii najlepsza praca licencjacka lub inżynierska wyróżniona została praca Pana Grzegorza Klicha pt. „Ścieżka ekologiczna w Tarnowie – Mościcach” – absolwenta Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Tarnowie z uwagi na   jej „walor badawczy, innowacyjny i użyteczny”.Powyższe prace zostały rekomendowane Staroście Tarnowskiemu i Prezydentowi Miasta Tarnowa przez Kapitułę Nagrody im. T. Tertila w składzie: Przewodniczący Rady Powiatu w Tarnowie, Pan Sylwester Gostek, Dyrektor Wydziału Organizacyjnego w Starostwie Powiatowym w Tarnowie, Pani Barbara Buzowska, Zastępca Prezydenta Miasta Tarnowa, Pani Dorota Skrzyniarz, Przewodnicząca Komisji Oświaty Rady Miejskiej w Tarnowie, Pani Zofia Buryło, Przedstawiciel Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Tarnowie, dr Józef Węglarz, Przedstawiciel Wydziału Teologicznego Sekcja w Tarnowie Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie, ks. dr hab. Antoni Żurek.
Nagrody pieniężne – 3 tys. zł dla laureata pracy magisterskiej, 2 tys. zł dla laureata pracy licencjackiej, okolicznościowe czeki i dyplomy wręczyli Prezydent Miasta Tarnowa Ryszard Ścigała oraz Starosta Tarnowski Mieczysław Kras.
Uroczysta sesja Rady Powiatu Tarnowskiego i Rady Miejskiej w Tarnowie była również okazją do wyróżnienia tarnowskich związków kombatanckich: Stowarzyszenia Rodzi Katyńskich oddział w Tarnowie oraz Związku Sybiraków oddział w Tarnowie, w związku z przypadającą w bieżącym roku 70. rocznicą zbrodni katyńskiej oraz wywózek Polaków na wschód. Starosta Tarnowski Mieczysław Kras wręczył na ręce Prezesów wspomnianych organizacji „Grosze Tarnowskie”, za zasługi dla upamiętniania i popularyzacji tematyki związanej w tymi tragicznymi dla narodu i państwa polskiego wydarzeniami w społeczności Powiatu Tarnowskiego, miasta Tarnowa i regionu.