dzisiaj jest: 19 kwietnia 2024 r.   ::    imieniny: Adolf, Leon, Tymon

Pamięć o Polakach na Wschodzie

of1Starosta Tarnowski, Związek Sybiraków Oddział w Tarnowie oraz Związek Więźniów Politycznych Okresu Stalinowskiego zapraszają na obchody Dnia Sybiraka i Ofiar Stalinizmu, które odbędą się w Tarnowie 17 września br., w 71. rocznicę agresji ZSRR na Polskę. Rozpoczną się one o godz. 15.00 na Starym Cmentarzu, przy symbolicznym Grobie Sybiraka, zapaleniem zniczy i modlitwą.

O godz. 16.00 w Kościele Księzy Filipinów zaplanowana została Msza św. w intencji poległych i pomordowanych na Wschodzie. W dalszej części uroczystości nastąpi przemarsz ulicami Wałową i Lwowską, na Plac Ofiar Stalinizmu, gdzie odbędzie się część oficjalna uroczystości, na którą złożą się:

- hymn państwowy

- oficjalne wystąpienia

- apel pamięci

- Salwa honorowa Pododdziału Honorowego Tarnowskiej Policji

- Złożenie wieńców i wiązanek

- Odśpiewanie Hymnu Sybiraków i Roty

- Otwarcie wystawy „Śladami września. Garnizon Tarnów” (przygotowanej przez Muzeum Okręgowe w Tarnowie i Starostwo Powiatowe w Tarnowie)