dzisiaj jest: 29 marca 2024 r.   ::    imieniny: Wiktoryna, Cyryl, Eustachy

Kolejne pieniądze na remont dróg

droga1 mln 100 tys. zł otrzymał powiat tarnowski na usuwanie skutków powodzi na drogach. Promesę odebrał starosta Mieczysław Kras w Krakowie. To trzecia w tym roku transza pieniędzy dla powiatowego samorządu. Trwają już prace na odcinkach zniszczonych przez wodę w połowie roku.

Mieszkańcy gmin Zakliczyn, Ciężkowice oraz Lisia Góra mogą się już cieszyć. Jeżeli dopisze pogoda, za kilka tygodni zmodernizowane zostaną drogi na odcinkach: Ciężkowice – Kąśna Dolna – Jastrzębia, Zakliczyn – Stróże – Zdonia i Tarnów – Żukowice – Zaczarnie. Zostaną wykonane na nich nowe nawierzchnie, które zabrała woda w maju i czerwcu br. Ulewne deszcze, które spowodowały niespotykane od wielu lat powiedzie, zniszczyły infrastrukturę drogową w powiecie tarnowskim w bardzo dużym stopniu.   – Zweryfikowanym strat na drogach mamy na kwotę 60 mln zł. W tym roku dostaliśmy ponad 10 mln zł rządowych pieniędzy na remont dróg uszkodzonych przez ulewne deszcze. Będziemy starali się o kolejne, które pomogą zmodernizować zniszczone przez powódź drogi – podkreśla starosta tarnowski Mieczysław Kras.
Zdobycie rządowych pieniędzy nie jest łatwe. Ubiega się o nie wiele samorządów, które dotknęła powódź. Ale wysiłek i determinacja powodują, że dzięki nim można remontować drogi uszkodzone przez wielką wodę.

osu2

osu3