dzisiaj jest: 25 kwietnia 2024 r.   ::    imieniny: Marek, Jarosław, Wasyl

Bitwa pod Łowczówkiem w internecie

LowczowekW internecie pojawiła się strona poświęcona bitwie pod Łowczówkiem, boju, który stoczyła I Brygada Józefa Piłsudskiego w 1914 r. O znaczeniu tego boju w historii Polski świadczy umieszczenie nazwy Łowczówek na tablicy przy Grobie Nieznanego Żołnierza w Warszawie.

Do tej pory Bitwa pod Łowczówkiem nie miała swojego miejsca w internecie. Od niedawna zmieniło się to i osoby, które chcą dowiedzieć się więcej na temat bitwy Legionistów mogą sięgnąć po materiały znajdujące się na stronie - www.bitwapodlowczowkiem.pl
Strony internetowa została stworzona z inicjatywy Burmistrza Tuchowa, a materiały dotyczące bitwy zostały zaczerpnięte głównie z publikacji Józefa Kozioła, ale także z kilku innych źródeł. Jedną z nich jest „Straceńców los”, książka którą wydało Starostwo Powiatowe w Tarnowie dwukrotnie. Najnowsze, poprawione wydanie ukazało się w 2009 r. w 95. rocznicę bitwy pod Łowczówkiem.
Autorem strony jest Jarosław Mirek, podinsp. ds. promocji i rozwoju gospodarczego miasta i gminy Tuchów.

low2