dzisiaj jest: 24 kwietnia 2024 r.   ::    imieniny: Aleks, Grzegorz, Aleksander

Leier świętuje 10 lat

6_le1Firma Leier Polska z Woli Rzędzińskiej koło Tarnowa świętowała 10-lecie istnienia. Uroczyste spotkanie odbyło się w piątek w siedzibie zakładu. Z tej okazji starosta uhonorował jej prezesa a także właściciela grupy kapitałowej Leier Groszem Ziemskim Tarnowskim. Leier należy dziś do czołówki polskich i europejskich fabryk ceramicznych.

- Samorząd powiatu tarnowskiego ceni sobie współpracą z Leierem, która trwa od dawna i układa się bardzo dobrze. Wystarczy spojrzeć chociażby na przykład ostatniej powodzi, gdy poszkodowanym mieszkańcom powiatu udzielono wysokich rabatów na zakup materiałów budowlanych – mówił podczas uroczystej gali starosta tarnowski Mieczysław Kras. Właściciel firmy Michael Leier, który na 10-lecie przyjechał ze swoją liczną rodziną i przyjaciółmi oraz Lesław Paciorek, prezes Leier Polska, odebrali od starosty tarnowskiego Grosza Ziemskiego Tarnowskiego. To najbardziej honorowe wyróżnienie przyznawane przez powiat tarnowski. Panowie otrzymali także obrazy ukazujące dworek Ignacego Jana Paderewskiego, jedyną zachowaną na świecie posiadłość znakomitego kompozytora znajdującą się w Kąśnej Dolnej w powiecie tarnowskim.Zasłużeni dla firmy praconicy zostali uhonorowani odznaczeniami państwowymi oraz branżowymi.

6_le2

W uroczystościach, które odbyły się w Woli Rzędzińskiej, wzięli udział przedstawiciele władz wojewódzkich, samorządowych, klienci firmy Leier, pracownicy oraz wiele innych gości. Firma, która powstała z upadającego Tarnowskiego Zakładu Ceramiki Budowlanej, w latach 70. giganta, a już w 90. popadającej w ruinę państwowej fabryki, odbudowała się szybko po prywatyzacji, kiedy to Skarb Państwa zbył pakiet większościowy 80 proc. akcji na rzecz znanego przedsiębiorcy austriackiego Michaela Leiera. Dziś należy do czołówki polskich i europejskich fabryk ceramicznych.

Grupa kapitałowa Leier to 32 firmy w sześciu krajach centralnej Europy. Leier w Woli Rzędzińskiej zatrudnia około 250 osób.

6_le3

6_le4