dzisiaj jest: 19 kwietnia 2024 r.   ::    imieniny: Adolf, Leon, Tymon

Powiat docenia policję podczas jej święta

9_policjaPonad pół tysiąca policjantów pracujących w Tarnowie i okolicznych komisariatach obchodziło w piątek, 6 sierpnia, swoje święto. Były awanse, odznaczenia i upominki od samorządowców. Starosta tarnowski Mieczysław Kras przekazał policji 30 tys. zł. Wicestarosta Mirosław Banach odebrał brązowy medal „Za zasługi dla policji”.

Powiat tarnowski od wielu wspiera tarnowską policję. Jak mówi komendant miejski, inspektor Zbigniew Ostrowski, gdyby nie pomoc samorządowców, formacja nie działałaby tak sprawnie. – Wspomagamy funkcjonariuszy, jak tylko pozwala nam na to budżet. Dzięki powiatowi tarnowskie kupione zostały m.in. samochody, sprzęt, przekazujemy także nagrody finansowe – mówi starosta Mieczysław Kras. Podczas tegorocznego Święta Policji, KMP w Tarnowie otrzymała 30 tys. zł – to rekompensata za wydatki poniesione podczas akcji powodziowej w maju i czerwcu. Starosta podziękował również odchodzącemu na emeryturę po 33 latach pracy inspektorowi Henrykowi Kogutowi ekskluzywne wydanie „Krzyżaków” Henryka Sienkiewicza.

Podczas obchodów Święta Policji miała miejsce również inna miła uroczystość. Wicestarosta tarnowski Mirosław Banach został odznaczony brązowym medalem „Za zasługi dla policji”. To podziękowanie za aktywne wspieranie tej formacji podczas pracy wicestarosty w samorządzie, które docenił Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji.

9_policja7

Doceniając zaangażowanie, wzorowe wykonywanie zadań służbowych, wykazywaną inicjatywę, aktywność zawodową, należyte zdyscyplinowanie oraz prowadzenie wzorowej działalności prewencyjnej powiat tarnowski ufundował również nagrody pieniężne dla policjantów. 6 sierpnia z rąk starosty odebrali je m.in. in. podinsp. Tomasz Bień – Komendant KP w Tuchowie, kom. Andrzej Mazurkiewicz – Komendant KP w Wojniczu oraz

asp. Krzysztof Miłkowski – Komendant KP w Ciężkowicach. Komendanci komisariatów gminnych zyskali uznanie za determinację w prowadzeniu akcji powodziowej na terenie działania komisariatów.

9_policja1
9_policja2