dzisiaj jest: 19 kwietnia 2024 r.   ::    imieniny: Adolf, Leon, Tymon

Oddaj krew w piątek, 6 sierpnia !

kr0W piątek, 6 sierpnia w Starostwie Powiatowym w Tarnowie zorganizowana zostanie akcja krwiodawstwa. Może w niej brać udział każdy, kto przyjdzie do urzędu w godzinach od 8.00 do 12.00. Wystarczy być zdrowym i mieć przy sobie dowód tożsamości a honorowy krwiodawca – książeczkę.

Pracownicy Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa z przenośną aparaturą do pobierania krwi pojawią się w urzędzie już po raz trzeci. Poprzednie akcje cieszyły się zainteresowaniem. Czy tak będzie i tym razem? - Lato to okres, kiedy występuje o wiele więcej zdarzeń wymagających pomocy medycznej, w szpitalach brakuje krwi, dlatego zapraszamy wszystkich, którzy mogą ją oddać – apeluje wicestarosta tarnowski Mirosław Banach.

Sala konferencyjna na parterze Starostwa Powiatowego w Tarnowie przy ul. Narutowicza 38 będzie otwarta dla wszystkich, którzy włączą się w akcję. Od każdej osoby zostaną pobrane 450 ml. krwi, cała „procedura" trwa zaledwie kilkanaście minut.

kr4