dzisiaj jest: 20 kwietnia 2024 r.   ::    imieniny: Agnieszka, Teodor, Czesław

Podziękowanie za udział w akcji powodziowej

pod0Strażacy ochotnicy otrzymali specjalne podziękowania od władz powiatu tarnowskiego za udział w akcji powodziowej prowadzonej w maju i czerwcu. W spotkaniu wzięli udział członkowie Zarządu Powiatu Tarnowskiego ze starostą Mieczysławem Krasem oraz Rady Powiatu z przewodniczącym Sylwestrem Gostkiem na czele.

pod3

Jak mówi starosta tarnowski Mieczysław Kras, oprócz symbolicznych nagród w postaci pamiątkowych ryngrafów i dyplomów, które wręczono podczas spotkabnia na stadionie tarnowskiej Unii, udało się wygospodarować fundusze na doposażenie sprzętowe. – PSP otrzymała od naszego samorządu 140 tys. zł, zakupione zostaną za to łódka oraz poduszkowiec, który przyda się podczas ewentualnej ewakuacji. 20 tys. strażacy przeznaczą na bieżącą działalność. Strażacy-ochotnicy otrzymali promesy na pompy. Kupiliśmy 16 takich urządzeń, które trafią do wybranej OSP z każdej gminy w powiecie tarnowskim – podkreśla starosta tarnowski.

pod2

Na specjalnie zorganizowane spotkanie, przybyli przedstawiciele wszystkich ochotniczych straży z powiatu tarnowskiego. Jak podkreśla prezes zarządu Ochotniczych Straży Pożarnych powiatu tarnowskiego Kazimierz Sady, to duże wyróżnienie dla tych, którzy brali udział w akcjach. – To ważne dla strażaków, że samorząd powiatowy pamięta o strażakach nie tylko, gdy przychodzi im działać, ale również podziękować za udział w akcji ratowniczej. W czasie akcji ratunkowych, strażacy ochotnicy zniszczyli sprzęt oraz swoje umundurowania. Teraz liczą na pomoc samorządów w zakupie pomp, węży, a także butów czy też mundurów.

pod1

ikona_galeria