dzisiaj jest: 19 kwietnia 2024 r.   ::    imieniny: Adolf, Leon, Tymon

Nowy przewodnik po Tarnowie i powiecie

W najbliższych dniach na półkach w księgarniach ukaże się nowy przewodnik „Tarnów i wokół Tarnowa” wydany przez Podkarpacki Instytut Książki i Marketingu w Rzeszowie. Książka oprowadza turystę nie tylko po miejscach już znanych. Jak pisze autor, publikacja nakierowana jest na „miejsca i historie znane mniej, z pewnych powodów osobliwe i niepowtarzalne”.

Część „Wokół Tarnowa” dotyczy głównie powiatu tarnowskiego, ale jedna z tras biegnie też do Żdżar pod Dębicę, do resztek jedynej kiedyś w tej części Polski bazy wojsk radzieckich. Zresztą w publikacji jest więcej informacji o miejscach, obiektach i zdarzeniach, dotychczas pomijanych przez inne tego typu wydawnictwa. Nie brakuje nawet specjalnej propozycji: szlaku po... miejscach nawiedzanych przez Białe Damy i inne tajemnicze zjawy. Przewodnik napisał Wiesław Ziobro, dziennikarz „Dziennika Polskiego”, autor reportaży wyróżnianych także w ogólnopolskich konkursach. Wiele informacji, które zawarł w swoim przewodniku to efekt jego reporterskich zwiadów w regionie.
Do wydania przewodnika przyczyniło się m.in. Starostwo Powiatowe w Tarnowie i Tarnowskie Centrum Informacji, dostarczając wydawcy niektóre mapki oraz fotografie i służąc merytorycznym wsparciem. Publikacja zawiera ok. 500 większych lub mniejszych zdjęć, mapki, plany oraz informacje praktyczne. Na sierpień planowane jest autorskie spotkanie z wydawcą i autorem publikacji, natomiast książkę można już zakupić w Tarnowskim Centrum Informacji a wkrótce również w tarnowskich księgarniach. Cena przewodnika to ok. 20 zł.

przew