dzisiaj jest: 29 marca 2024 r.   ::    imieniny: Wiktoryna, Cyryl, Eustachy

Białoruskie forum z udziałem polskich przedsiębiorców

asz0Delegacja powiatu tarnowskiego uczestniczyła w międzynarodowym forum gospodarczym na Białorusi, w którym wzięli udział przedstawiciele miejscowych firm oraz z Polski, Litwy, Słowacji, Rosji. kontakty zaczęły się od podpisania dwa lata temu porozumienia pomiędzy powiatem tarnowskim i Nieświeżem na Białorusi.

Przedsiębiorców z powiatu tarnowskiego reprezentowali przedstawiciele branży mechanicznej, budowlanej, elektrycznej i surowców mineralnych. Misja gospodarcza odbyła się dzięki współpracy Starostwa Powiatowego w Tarnowie z białoruskimi samorządami. Jak podkreśla Adam Szpak z Zarządu Powiatu Tarnowskiego, który wspólnie z Wiesławem Gadziałą, dyrektorem Wydziału Rozwoju Starostwa Powiatowego brali udział w forum, celem wyjazdu było przeprowadzenie wstępnych rozmów z firmami białoruskimi, zapoznanie z warunkami prowadzenia biznesu na terenie Białorusi i nawiązanie kontaktów.

asz

– Nasza propozycja spotkała się z zainteresowaniem, zarówno Białorusinów, jak i innych firm zza naszej wschodniej granicy. Stworzył się dobry klimat dla kontaktów zarówno polsko-białoruskich, jak i z firmami ze wschodu. Czekamy teraz, aby deklaracje, które padły na Białorusi, przełożyły się na konkretną współpracę – dodaje Adam Szpak.

Warto zaznaczyć, że była to kolejna wizyta przedsiębiorców i samorządowców na Białorusi. A kontakty zaczęły się od podpisania dwa lata temu porozumienia pomiędzy powiatem tarnowskim i Nieświeżem na Białorusi. Zakłada ono m.in. właśnie współpracę i wymianę gospodarczą pomiędzy firmami działający mi na terenie tych dwóch samorządów.

asz1

szp