dzisiaj jest: 19 kwietnia 2024 r.   ::    imieniny: Adolf, Leon, Tymon

Sukcesy tuchowskich uczniów

Katarzyna Zaprzałka, uczennica Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Tuchowie zajęła pierwsze miejsce w Wakacyjnym Konkursie Wiedzy o Gospodarce i Rozwoju Regionalnym, który odbył się w Warszawie. Szkołę prowadzoną przez powiat tarnowski reprezentowali w sumie uczniowie trzech klas technikum ekonomicznego.

17 czerwca uczniowie ZSP w Tuchowie udali się do Warszawy na Finał Wakacyjnego Konkursu Wiedzy o Gospodarce i Rozwoju Regionalnym. Finał Konkursu odbył się na Wydziale Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego. Szkołę w finale Konkursu reprezentowała 12 - osobowa drużyna w składzie:
1.    Justyna Sołtys – klasa 3 Td
2.    Katarzyna Moździerz  - klasa 3 Td
3.    Edyta Chmielarz – klasa 2 Td
4.    Grzegorz Stano – klasa 2 Td
5.    Patrycja Nigborowicz – klasa 2 Td
6.    Aldona Niziołek – klasa 2 Td
7.    Kamil Okaz – klasa 2 Td
8.    Kinga Mikrut – klasa 2 Td
9.    Tomasz Molek – klasa 3 Td
10.    Andżelika Zbylut – klasa 2 Td
11.    Katarzyna Zaprzałka klasa 2 Td
12.    Patrycja Niewola – klasa 1 Tb
Po wejściu na aulę w której odbywał się konkurs uczniowie wysłuchali interesujących wykładów m.in. Dziekana Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego Prof. dr hab. Alojzego  Nowaka,   Prof.  dr hab. Janusza Gudowskiego oraz księdza prałata Józefa Romana Maja.  Następnie uczestnicy konkursu przystąpili do rozwiązywania testu. Po chwili oczekiwania  na wyniki konkursu wszystko było wiadome – uczennica klasy 2 Td Katarzyna Zaprzałka okazała się najlepsza zdobywając I miejsce w  finale konkursu. Natomiast uczennica klasy 1 Tb Patrycja Niewola zajęła -IV miejsce, a Kinga Mikrut z klasy 2 Td - X miejsce.
Laureatka I miejsca Katarzyna Zaprzałka wygrała: indeks Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego, 7- dniową wycieczkę dla 2 osób Bawaria – Alpy – Austria, nagrodę pieniężną płatną na konto, puchar oraz dyplom.
Laureatka IV miejsca Patrycja Niewola wygrała: indeks Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego, puchar oraz dyplom.
Laureatka X miejsca Kinga Mikrut wygrała: puchar oraz dyplom.
Pozostali uczniowie dostali pamiątkowe dyplomy oraz możliwość bezpłatnego odbycia cennego kursu internetowego. Warto zaznaczyć, że uczniów biorących udział w edycji wakacyjnej konkursu czeka jeszcze udział w edycji jesiennej oraz zespołowej  konkursu. Opiekunem uczniów był Artur Wąsikowski.

29 czerwca podczas sesji rady Powiatu Tarnowskiego zwycięska uczennica otrzymała nagrodę ufundowaną przez starostę tarnowskiego. Odebrała ją w zastępstwie mama, która nie ukrywała dumy ze swojej córki. Nagrodę otrzymały  również pozostałe uczennice, które znalazły się w pierwszej dziesiątce konkursu.

aaa