dzisiaj jest: 28 marca 2024 r.   ::    imieniny: Aniela, Sykstus, Joanna

Ostrzeżenie przed opadami deszczu !

Biuro Prognoz Meteorologicznych w Krakowie otrzega przed opadami deszczu, które mają wystąpić na terenie Małopolski od godzin popołudniowych w piątek i potrwać soboty w południe.

Data i godzina wydania ostrzeżenia: 18.06.2010 - godz. 13:30

Nazwa biura: Biuro Prognoz Meteorologicznych Kraków

Zjawisko: przekroczenie stanu ostrzegawczego

Stopień zagrożenia: 2 (w skali 3-stopniowej)

Ważność: od godz. 15.00 dnia 18.06.2010 do godz.12:00 dnia 19.06.2010

Obszar: województwa  małopolskiego

Przebieg: W ciągu najbliższej doby w związku z prognozowanymi opadami deszczu o charakterze burzowym na dopływach Wisły na terenie województwa małopolskiego możliwy gwałtowny wzrost poziomu wody do strefy stanów wysokich i lokalnie przekroczenie stanu ostrzegawczego.

Skutki: Zagrożenia dla obszarów zalewowych, zalania przybrzeżnych terenów, uniemożliwienie prac hydrotechnicznych.

W związku z powyższym proszę o podjęcie odpowiednich działań   ostrzegawczych  oraz powiadomienie gminnych  służb, straży i instytucji na  podległym terenie. O wszelkich zdarzeniach mających istotne znaczenie dla bezpieczeństwa ludzi i podjętych działaniach proszę na bieżąco informować Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego w Tarnowie.

Tel: 014 63-16-330, 014 63-16-332

Tel. po godz. 15.30: (014) 63-16-330