dzisiaj jest: 25 kwietnia 2024 r.   ::    imieniny: Marek, Jarosław, Wasyl

Konkurs na Najlepszy Produkt Ziemi Tarnowskiej 2010 odwołany!

Zarząd Powiatu Tarnowskiego zdecydował, że tegoroczny konkurs na Najlepszy Produkt Ziemi Tarnowskiej zostanie odwołany. Związane jest to z faktem, że powiat tarnowski doświadczył w tym roku powodzi, która wyrządziła wiele zniszczeń i szkód. Wielka woda nawiedziła gminy, które mogą pochwalić się lokalnymi produktami. Poszkodowane zostały również osoby, które zajmują się wytwarzaniem tych wyrobów.

Zarząd Powiatu Tarnwoskiego podczas posiedzenia, które odbyło sie 16 czerwca br. zdecydował, że środki finansowe, związane z organizacją konkursu na Najlepszy Produkt Ziemi Tarnowskiej, zostaną przekazane na pomoc powodzianom. - Konkurs cieszył się zainteresowaniem w poprzednich latach, ale w tym roku osoby, które mogłyby wziąć w nim udział, sa ofiarami powodzi albo pomagają powodzianom. Nie sądzę, aby myślały na tym etapie o startowaniu w konkursie. - Stąd decyzja o jego odwołaniu - powiedział starosta tarnowski Mieczysław Kras. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy za rok - mam nadzieję, że w 2011 roku nic nie stanie na przeszkodzie w organizacji kolejnej edycji konkursu na Najlepszy Produkt Ziemi Tarnowskiej i nagrody dla laureatów wręczać będziemy na dożynkach powiatu pod koniec sierpnia.