dzisiaj jest: 25 kwietnia 2024 r.   ::    imieniny: Marek, Jarosław, Wasyl

Samochód dla Domu Pomocy Społecznej

samDom Pomocy Społecznej w Sieradzy koło Żabna  ma już nowy samochód przystosowany do przewozu osób niepełnosprawnych, a także poruszających się na wózkach inwalidzkich. W czwartek odbyło się przekazanie pojazdu dla DPS-u.

Całkowity koszt zakupu pojazdu wyniósł 127 tys. 475 zł, z czego 30% kwoty pochodziło z dofinansowania pozyskanego z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. - „Program wyrównywania różnic między regionami II” daje możliwość pozyskania dotacji na zakup specjalnie wyposażonego pojazdu – mówi Mirosław Banach, wicestarosta tarnowski.Wygospodarowaliśmy potrzebną kwotę z budżetu powiatu i otrzymaliśmy dotację. Dzięki temu podopieczni DPS mają teraz ułatwiony dostęp do specjalistycznej opieki medyczne, mogą być przewożeni na różnego spotkania integracyjne, które służą ich rozwojowi dodaje wicestarosta.

sam0

Nowy samochód ma możliwość jednoczesnego przewozu osób poruszających się na wózkach inwalidzkich oraz pasażerów poruszających się o własnych siłach. Pojazd marki Ford zastąpi wysłużonego – 11-letniego Volkswagena. – W Sieradzy nie ma poradni specjalistycznych, zmuszeni więc jesteśmy do korzystania z porad lekarzy w Żabnie, Tarnowie, Dąbrowie Tarnowskiej czy nawet w dalekim Krakowie mówi Renata Rubacha, dyrektor Domu Pomocy Społecznej w Sieradzy. – Zakup samochodu w znacznym stopniu usprawni realizację usług świadczonych na rzecz mieszkańców oraz obniży koszty związane z dotychczasową eksploatacją – dodaje Rubacha.

Pojazd trafił już do Domu Pomocy Społecznej w Sieradzy, gdzie przebywa obecnie blisko 90 kobiet przewlekle psychicznie chorych. W większości posiadają one znaczny stopień niepełnosprawności, mając du że problemy z poruszaniem się.

sam00