dzisiaj jest: 25 kwietnia 2024 r.   ::    imieniny: Marek, Jarosław, Wasyl

Konkurs na najlepszego dzielnicowego rozstrzygnięty

dz0W Komendzie Miejskiej Policji w Tarnowie laureaci konkursu na najlepszego dzielnicowego minionego roku, odebrali gratulacje i nagrody z rąk Starosty Tarnowskiego Mieczysława Krasa, wicestarosty Mirosława Banacha, Prezydenta Miasta Tarnowa Ryszarda Ścigały oraz Komendanta Miejskiego insp. Zbigniewa Ostrowskiego. Przedstawiciele lokalnych władz objęli honorowy patronat nad konkursem.

Ideą konkursu było przybliżenie pracy dzielnicowego lokalnej społeczności, podkreślenie ważnej roli jaką pełni będąc blisko ludzi i ich problemów, zaprezentowanie sylwetek dzielnicowych i oczywiście ocena ich pracy. Mieszkańcy  miasta i powiatu tarnowskiego przez cały wrzesień i październik ubiegłego roku oddawali głosy na swoich faworytów, wypełniając kupony drukowane w lokalnej prasie, wysyłając SMS-y lub głosując za pośrednictwem strony internetowej tarnowskiej policji. Oceniana była nie tylko skuteczność działania dzielnicowych, zaangażowanie w sprawy mieszkańców, umiejętność rozwiązywania ich problemów, ale także kultura osobista i komunikatywność.

O wypełnienie ankiet oceniających poproszeni zostali przedstawiciele instytucji oraz osoby, z którymi najczęściej współpracują dzielnicowi wykonując swoje obowiązki służbowe. tj. radni, członkowie rad osiedli, dyrektorzy szkół i instytucji pomocowych. Zainteresowanie konkursem było spore. Łącznie w konkursie oddano ponad 3650 głosów. Dzielnicowi przeszli także testy wiedzy z zakresu znajomości prawa i obowiązujących procedur wykorzystywanych w codziennej pracy. Byli również opiniowani przez kierowników rewirów dzielnicowych, będących ich bezpośrednimi przełożonymi. Suma punktów poszczególnych etapów konkursu, pozwoliła komisji konkursowej wyłonić zwycięzców.

dz1

Przyznano dwa równorzędne I miejsca. Za najlepszego dzielnicowego 2009 roku na terenie powiatu uznano mł.aps. Roberta Wojtanowskiego z komisariatu w Ciężkowicach, którego podległym rewirem są  Gromnik, Siemiechów, Chojnik, Golanka i Rzepiennik Marciszewski. Spośród wyróżnionych to policjant z najdłuższym, bo 21-letnim  stażem służby.  Od 13 lat pracuje w ciężkowickim komisariacie, pełniąc funkcję dzielnicowego.  Lubi to co robi i jak podkreśla  nie zamieniłby swojej pracy na żadną inną.

Najlepszy dzielnicowy powiatu ma żonę i czworo dzieci. To właśnie z nimi najchętniej spędza wolny czas. Jest także zapalonym wędkarzem.

Miłość do munduru wyniósł z domu rodzinnego. Jest policjantem w drugim pokoleniu, ojciec pana Roberta także służył w naszej formacji. Tradycje rodzinne kontynuuje także córka,  uczennica  klasy o profilu policyjnym Zespołu Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Gromniku.

Tytuł najlepszego dzielnicowego 2009 roku w mieście otrzymał mł. asp. Dariusz Majcher –dzielnicowy pracujący w komisariacie Tarnów-Zachód przy ul. ks. Indyka. Na co dzień pan Darek pomaga mieszkańcom tarnowskiej Strusiny - jego rewir to obszar pomiędzy ulicami Mościckiego, a Klikowską.

Najlepszy dzielnicowy Tarnowa, w Policji służy blisko 14 lat, z czego połowę jako dzielnicowy. W swojej pracy ceni najbardziej kontakt z ludźmi i możliwość niesienia im pomocy. Pomimo młodego wieku, pan Darek  ma na zawodowym koncie  sporo wyróżnień. W 2001 roku otrzymał od Prezydenta RP order za odwagę – za uratowanie człowieka, który usiłował popełnić samobójstwo skacząc z dachu..

Pracując jako dzielnicowy został również dwukrotnie doceniony przez Prezydenta Tarnowa, otrzymując z jego rąk nagrodę dla wyróżniającego się w służbie policjanta.

Tak jak wtedy  i dziś, pan Darek nie czuje się bohaterem – jak sam mówi- po prostu lubi swoją pracę i stara się ją wykonywać uczciwie. Obaj zwycięzcy otrzymali z rąk Prezydenta Miasta Tarnowa i Starosty Tarnowskiego ufundowane przez nich nagrody rzeczowe.

Drugie miejsce zajął mł.asp. Michał Hadas, trzecie przypadło mł.asp. Pawłowi Kawie – obaj są dzielnicowymi I rewiru Komisariatu Policji Tarnów-Centrum z kilku letnim stażem służby. Uhonorowani zostali nagrodami pieniężnymi ufundowanymi przez Komendanta Miejskiego Policji w Tarnowie.

dz4

dz2