dzisiaj jest: 22 sierpnia 2019 r.   ::    imieniny: Maria, Cezary, Tymoteusz
Zawilec Gajowy, Kokorycz
Dwór I.J. Paderewskiego w Kąśnej Dolnej
Panorama Tuchowa z widokiem na Bazylikę Mniejszą pw. Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny
Pałac Janowice w Janowicach k. Zakliczyna
Zawilec Gajowy, KokoryczPark Krajobrazowy Pasma Brzanki

baner top pomoc osobom niepelnosprawnym

baner top unia europejska

baner top rzeczpospolita polska

baner top esop

Wojnicka hala już otwarta!

rozmiar tekstu w artykule:

sa0Były pokazy sprawności młodzieży, oficjalne wystąpienia gości i pierwsze zawody sportowe – tak wyglądało uroczyste oddanie do użytku hali sportowej przy Zespole Szkół Licealnych i Technicznych w Wojniczu. To jedna z najnowocześniejszych hal w regionie, dostosowana do potrzeb osób niepełnosprawnych, o wymiarach 36 na 19 metrów, z trybuną dla 150 widzów.

logoUE

Inwestycja zrealizowana przez samorząd powiatu tarnowskiego z udziałem środków Unii Europejskiej posiada nowoczesne zaplecze sanitarne i wysokiej jakości wyposażenie sportowe. Wśród nowatorskich rozwiązań zastosowano m.in. ogrzewanie energią pochodzącą z kotłów na tzw. biomasę, w których spala się drewno. Nowoczesność i funkcjonalność hali podkreślano we wtorek podczas uroczystego otwarcia, na które przybyło wielu gości z władzami Wojnicza, przewodniczącym Rady Powiatu Sylwestrem Gostkiem, Zarządem Powiatu Tarnowskiego i wicemarszałkiem Małopolski na czele. W swoim wystąpieniu starosta tarnowski Mieczysław Kras przedstawił historię budowy hali, której pierwsze plany powstały w 2004 r. – Sala była marzeniem społeczności szkolnej i mieszkańców Wojnicza. Dzięki zaangażowaniu wielu ludzi powstała i trzeba cieszyć się z tego wydarzenia – powiedział starosta.

sa1

 

Mieczysław Kras podziękował radnym powiatu tarnowskiego wszystkich kadencji, byłym starostom oraz marszałkowi województwa Małopolskiego. Powiat tarnowski uzyskał bowiem na budowę sali w Wojniczu 3 mln zł z Unii Europejskiej, w ramach Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego. Dołożył również własne pieniądze – w sumie koszt obiektu zamknie się kwotą około 4,5 mln zł. - Ta inwestycja wpisuje się w wielkie budowanie Małopolski, jest to nasz wspólny sukces województwa i powiatu. Chcielibyśmy, aby przy każdej większej szkole taka hala sportowa mogła służyć młodzieży – mówił wicemarszałek Roman Ciepiela, gratulując otwarcia nowoczesnego obiektu.

sa2

 

Sala jest na tyle duża, że można podzielić ją na trzy równoległe boiska oddzielone kurtynami, na których odbywać się będą rozgrywki w różnych dyscyplinach. - Liczymy, że dzięki tej inwestycji szkoła ponadgimnazjalna w Wojniczu zyska na atrakcyjności i będzie się przyciągała coraz więcej uczniów. Od nowego roku szkolnego zamierzamy tam otworzyć klasy sportowe o specjalności piłka siatkowa dziewcząt i chłopców oraz piłka nożna – podkreśla wicestarosta tarnowski Mirosław Banach.

sa3

 

Warto dodać, że obiekt w Wojniczu mający 1.200 mkw. jest siódmą halą sportową w powiecie tarnowskim. W pierwszych dwóch kadencjach istnienia samorządu (1999-2006) powstały cztery hale: w Ciężkowicach, Tuchowie, Zakliczynie i Żabnie. W 2008 r. roku oddano do użytku piątą – w Gromniku. Od lutego 2010 r. uczniowie ćwiczą w nowej hali w Radłowie. To oznacza, że w kadencji trwającej od 2006 do 2010 roku oddano do użytku aż trzy hale przy szkołach ponadgimnazjalnych prowadzonych przez powiat. Inne samorządy mogą tylko pozazdrościć takiej bazy oświatowej i sportowej…

sa4

sa5

sa6

ZOBACZ ZDJĘCIA
ikona_galeria

 

 

Posłuchaj nagrania 

 
 
 

Tłumacz Google

Licznik Odwiedzin

Dzisiaj:330
Wczoraj:685
W tym tygodniu:2181
W tym miesiącu:10804
Ogółem:1134513

od dnia 6.11.2012 r.

centrum paderewskiego kasna dolna

soik nowy sacz

strefa przedsiebiorcy

dwdjt

zaloguj sięDMC Firewall is developed by Dean Marshall Consultancy Ltd