dzisiaj jest: 21 lipca 2019 r.   ::    imieniny: Andrzej, Wiktor, Daniel
Zawilec Gajowy, Kokorycz
Dwór I.J. Paderewskiego w Kąśnej Dolnej
Panorama Tuchowa z widokiem na Bazylikę Mniejszą pw. Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny
Pałac Janowice w Janowicach k. Zakliczyna
Zawilec Gajowy, KokoryczPark Krajobrazowy Pasma Brzanki

Uczniowie już ćwiczą

otw1Uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Radłowie mogą już ćwiczyć w nowej hali wybudowanej przez powiat tarnowski. Obiekt oddano do użytku w niedzielę – na uroczystość przybyło wiele znanych postaci, które uczestniczyły w uroczystej sesji Rady Miasta Radłowa i Powiatu Tarnowskiego.

Pierwszą łopatę wbito w Radłowie we wrześniu 2008 r. Ale nie od razu rozpoczęto budowę – najpierw robotnicy wyburzyli budynki tzw. starej wozowni, w której mieściła się niewielka salka gimnastyczna i pomieszczenia gospodarcze. - W tej salce ciężko było ćwiczyć, czasem graliśmy w mini-hokeja, bo na uprawianie innych dyscyplin nie było miejsca – mówią uczniowie radłowskiej szkoły. – Teraz jest zupełnie inaczej. Tego nie można nawet porównywać – dodają. Na miejscu starej salki powstawała obecna hala. Obiekt – podobnie jak wszystkie istniejące bądź powstające przy szkołach powiatu tarnowskiego - posiada pełne zaplecze sanitarne i magazynowe. Uczniowie mogą korzystać z nowoczesnych szatni z prysznicami, są pomieszczenia gospodarcze. – Do niewykorzystanych obecnie pomieszczeń wstawimy wkrótce stoły tenisowe, młodzież będzie mogła rozwijać tutaj swoje pasje – podkreśla Jóżef Trytek, dyrektor ZSP w Radłowie.

otw2

Budowa radłowskiej sali o wymiarach 12 na 24 metry, kosztowała 2 mln 125 tys. zł. Pieniądze pochodziły z budżetu powiatu tarnowskiego, ale… - niewykluczone, że zostaną wsparte środkami Unii Europejskiej, podobnie jak hala w Wojniczu. Złożyliśmy wniosek ramach Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego i czekamy na pozytywną decyzję z Krakowa – podkreśla wicestarosta Mirosław Banach. Na uroczystości oddania hali do użytku z uczniami spotkali się absolwenci szkoły arcybiskup Józef Kowalczyk, Nuncjusz Apostolski w Polsce i prof. Franciszek Ziejka, były rektor UJ. Były władze województwa Małopolskiego, posłowie, radni powiatu tarnowskiego, Radłowa, burmistrzowie i wójtowie małopolskich gmin. Do uprawiania sportu przekonywał uczniów prof. Edward Mleczko, wybitny sportowiec, obecnie prodziekan AWF im. Bronisława Czecha w Krakowie, który również kończył liceum w Radłowie.

otw3

ikona_galeria