dzisiaj jest: 19 kwietnia 2024 r.   ::    imieniny: Adolf, Leon, Tymon

Sala w Wojniczu czeka na sportowców

iw0Trwają ostatnie przygotowania do uroczystego otwarcia sali sportowej przy Zespole Szkół Licealnych i Technicznych w Wojniczu. To jedna z najnowocześniejszych hal w regionie, dostosowana do potrzeb osób niepełnosprawnych, o wymiarach 36 na 19 metrów, z trybuną dla ponad 150 widzów. Obiekt posiada nowoczesne zaplecze sanitarne i wysokiej jakości wyposażenie sportowe.

Inwestycja zrealizowana przez samorząd powiatowy posiada nowoczesne zaplecze sanitarne i wysokiej jakości wyposażenie sportowe. Sala przeszła odbiory techniczne w ostatnich dniach grudnia 2009 - Wśród nowatorskich rozwiązań zastosowano m.in. ogrzewanie energią pochodzącą z kotłów na tzw. biomasę, w których spala się drewno – podkreśla wicestarosta tarnowski Mirosław Banach. Projekt hali, który powstał już w 2004 r., wzorowany jest na obiekcie w Żabnie, który funkcjonuje przy szkole prowadzonej również przez powiat tarnowski.

iw1

Powiat tarnowski zdobył na budowę sali w Wojniczu 3 mln zł z Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego. Dokłada również do budowy własne pieniądze – w sumie koszt obiektu zamknie się kwotą około 4,5 mln zł. Sala jest na tyle duża, że można podzielić ją na trzy równoległe boiska oddzielone kurtynami, na których odbywać się będą rozgrywki w różnych dyscyplinach. - Liczymy, że dzięki tej inwestycji szkoła ponadgimnazjalna w Wojniczu zyska na atrakcyjności i będzie się przyciągała coraz więcej uczniów. Od nowego roku szkolnego zamierzamy tam otworzyć klasy sportowe o specjalności piłka siatkowa dziewcząt i chłopców oraz piłka nożna – podkreśla wicestarosta tarnowski.

iw2

Warto dodać, że obiekt w Wojniczu mający 1.200 mkw. jest siódmą halą sportową w powiecie tarnowskim. W pierwszych dwóch kadencjach istnienia samorządu (1999-2006) powstały cztery hale: w Ciężkowicach, Tuchowie, Zakliczynie i Żabnie. W 2008 r. roku oddano do użytku piątą – w Gromniku. Pod koniec roku odbiory techniczne przeszła także kolejna sala - w Radłowie. Uroczyste oddanie do użytku ma nastąpić w lutym, podobnie jak w Wojniczu. To oznacza, że w kadencji trwającej od 2006 do 2010 roku w powiecie tarnowskim oddane do użytku zostaną trzy hale przy szkołach ponadgimnazjalnych prowadzonych przez samorząd. Inne samorządy mogą tylko pozazdrościć takiej bazy oświatowej i sportowej…

iw3

iw4