dzisiaj jest: 29 marca 2024 r.   ::    imieniny: Wiktoryna, Cyryl, Eustachy

Protest przeciwko likwidacji Stada Ogierów w Klikowej

Starosta tarnowski Mieczysław Kras wspólnie z wicemarszałkiem Województwa Małopolskiego Romanem Ciepielą i prezydentem Tarnowa Ryszardem Ścigała wystosowali protest w związku z planowaną przez Agencję Nieruchomości Rolnych sprzedażą majątku Stada Ogierów w Klikowej. Zwrócili się do Prezesa Agencji Nieruchomości Rolnych z prośbą o wstrzymanie działań dotyczących Stada Ogierów w Klikowej, które grożą likwidacją stadniny.

Jak zwrócili uwagę Wicemarszałek Ciepiela, Prezydent Ścigała i Starosta Kras, stadnina w Klikowej to jednostka o szczególnym znaczeniu historycznym dla miasta, powiatu i województwa, a prowadzona przez nią działalność hodowlana, kulturalna i sportowa stanowi istotny element dziedzictwa kulturowego regionu. Małopolscy samorządowcy wyrazili również niepokój o majątek Stada Ogierów w Klikowej, na który składają się zabytkowe, unikatowe pojazdy konne i uprzęże. Sygnatariusze listu do Prezesa Agencji Nieruchomości Rolnych podkreślili, że samorząd wojewódzki i lokalny popiera dalsze funkcjonowanie Stada Ogierów w Klikowej, zaś planowane przez Agencję Nieruchomości Rolnych działania mogą pozbawić subregion tarnowski państwowej hodowli koni.